Guardiola a jeho bývalý zaměstnavatel se přetahují o německého univerzála!

Guardiola a jeho bývalý zaměstnavatel se přetahují o německého univerzála!

Guardiola sice v Barceloně strávil nejlepší roky své hráčské i trenérské kariéry, láska ke klubu však půjde v tuto chvíli stranou. Jeho Manchester City i Barcelona mají totiž zájem o stejného hráče - Joshuu Kimmicha z Bayernu Mnichov! Ten v Mnichově do základu nepatří, má ale důvod odejít? 

Lepší výchozí pozici má ale pravděpodobně přece jen kouč Citizens. Je to totiž právě on, kdo Kimmicha přivedl do Mnichova z Lipska. Kimmich je mu za to vděčný a pokud by se stěhoval, určitě by se nebránil další spolupráci se španělským koučem.

Je ale lehké říci Barceloně "ne?" Je to jeden z nejlepších evropských klubů. Kimmich by zde měl i velkou šanci na základní sestavu, nahradil by totiž na postu pravého obránce Daniho Alvese, za kterého si zatím Barca stále nesehnala plnohodnou náhradu.

Členem základní jedenáctky by tedy Kimmich pravděpodobně byl jak v Barceloně, tak v Manchesteru City. Musíme ale připomenout, že po sezóně ukončí kariéru Phillip Lahm, takže by i tady mohl hrát důležitější roli, než má teď!

Navíc v něm potencionální náhradu za dlouholetého kapitána Bayernu vidí i prezident klubu Karl Heinz Rummenigge. "Nepotřebujeme shánět náhradu za Phillipa. My už ji máme. Věřím, že Joshua Kimmich to zvládne," prozradil boss Bavorů.