Překvapí v LM outsider? Třem čtvrtfinalistům se to už povedlo…

Páteční los čtvrtfinále Ligy mistrů přinesl zajímavé dvojice soupeřů. Tak předně, svedl dohromady silnou čtyřku, takže je jasné, že dva z party Bayern, Real, Barcelona a Juventus na semifinále nedostáhnou. Naopak dal šanci jít dál dvěma z relativních outsiderů, tedy týmům Leicesteru, Atlética, Dortmundu a Monaca. Právě třem z nich se naskýtá příležitost zopakovat celkem nedávné překvapivé úspěchy v nejprestižnější klubové fotbalové soutěži.

Atlético Madrid

Stává se tradicí, že s Atléticem Madrid se musí v Lize mistrů počítat a musí se s ním počítat i do závěrečných bojů. Pár let zpátky něco takového bylo ale utopií, španělský tým se prezentoval spíše v Poháru UEFA a později Evropské lize. Jenže zázrak ze sezony 2013/14 vše změnil. Atleti vyhráli domácí titul a nadějně to vypadalo i v Lize mistrů. Tam totiž překvapivě přes AC Milán, Chelsea a Barcelonu došli do finále.

Proti městskému rivalovi Realu pak od 37. minuty také vedli, jenže ve třetí minutě nastavení srovnal Ramos a v prodloužení Atlético selhalo a nechalo si dát další tři góly. Smůlu s Realem mělo i v loňské sezoně. I tehdy finálová účast byla překvapením (přešli přes Barcu či Bayern), jenže Real po remíze 1:1 vyhrál na penalty. Sice smůla, ale v obou případech i historický výsledek.