Zidane ťal do živého: Ronaldo může být nahrazen stejně jako kdokoli jiný

Punc nedotknutelného muže v Realu Madrid podle všeho Cristiano Ronaldo nemá. Ačkoli je klíčovým mužem bílého baletu ani on si nemůže myslet, že bude na hřišti každý zápas devadesát minut, což mu v duelu s Athletikem Bilbaem v sobotu trenér Zinedine Zidane názorně předvedl.

Patnáct minut před koncem utkání se Ronaldo chtě nechtě musel poroučet. Francouzský kouč ho stáhl ze zápasu a místo něj poslal na hřiště Isca. „Potřebovali jsme více vyztužit záložní řadu a změnit rozestavení na 4-4-2. Po zápase byl Cristiano spokojený, protože jsme vyhráli,“ citoval goal.com Zidana.

Na San Mamés to žádná procházka růžovým sadem nebyla, přesto Los Blancos kýžené tři body po výhře 2:1 získali a opět dostali pod tlak Barcelonu. V utkání se sice CR7 neprosadil, zato však nahrál na oba góly. Nejprve ve 25. minutě Casemirovi a v 68. parťákovi z útoku Benzemovi.

Ronaldovo střídání bylo nicméně velmi překvapivé a to nejen kvůli tomu, že portugalský reprezentant je jedním z těch hráčů, kteří rádi tráví na hřišti maximální možný čas, ale i proto, že je na programu reprezentační pauza.

Jeho stáhnutí ale může být známkou postupujícího věku. Přeci jen už není rodákovi z Madeiry dvacet let a Zidanovi se čerstvé nohy v těžkém duelu hodily.