Hořava: Na výtky jsme odpověděli. Třikrát v řadě jsme vyhráli, můžeme být spokojeni

OBSAHUJE OHLASY

Viktoria Plzeň se po víkendu dostala opět do čela tabulky, k čemuž ji pomohla slávistická remíza na liberecké půdě. Sám západočeský obhájce titulu přitom v Karviné dvakrát prohrával a tři body si vystřelil až v úplném závěru.

Hořava: Na výtky jsme odpověděli. Třikrát v řadě jsme vyhráli, můžeme být spokojeni

Autorem přesné trefy z devadesáté minuty byl Tomáš Hořava, jenž se oproti duelu s Bohemians 1905 posnul na pozici podhrotového záložníka. "Věděli jsme, že Karviná letos hraje výborně, což se potvrdilo. Byl to velmi kvalitní zápas z obou stran a až do konce to bylo napínavé utkání," přiznal na klubovém webu bývalý špílmachr Sigmy Olomouc.

To, že se jeho mužstvu naskytla možnost dostat se do čela, je nesvazovalo. "Určitě nás to motivovalo. Ale my se soustředíme na sebe. Věděli jsme, že máme ve hře nedostatky a myslím, že o víkendu jsme na výtky odpověděli. Hráli jsme slušný fotbal, hodně jsme kombinovali a dostávali jsme se i do šancí. Třikrát v řadě jsme vyhráli. Můžeme být spokojeni," doplnil kolega Bakoše, Zemana, Hejdy a spol.

A co názor trenéra? "V úvodu zápasu byl k vidění kombinační fotbal. Obě mužstva se snažily hrát svou hru. Z první šance soupeře jsme bohužel dostali gól. Ve druhém poločase jsme pokračovali v kombinační hře, vytvářeli jsme si šance, které jsme ale zahazovali. Ve druhé půli jsme zápas ovládli a dokázali vyrovnat. Paradoxně z jediné šance soupeře v druhém poločase jsme hned vzápětí znovu inkasovali. Jsem rád, že trpělivostí a naší kvalitní práci při vytváření šancí jsme nakonec vstřelili tři góly. Ligu máme co do počtu získaných bodů rozehranou výborně. Zvýšili jsme si odstup od třetího místa, ale stále je nám na dostřel silná Slavia Praha. Zbytek sezóny bude velice náročný, protože je před námi ještě devět zápasů. Souboj o titul je stále hodně otevřený," uvedl na webu fcviktoria.cz kouč Roman Pivarník, podle jehož názoru jeho soubor dotlačily k vítězství i střídání a s ním spojená změna rozestavení.