Trenér Hradce: Je mi líto hráčů, co musí slyšet. Pomalu se bojíme jít do města

Východočeští Votroci jsou na jaře stále bez bez výhry a jejich náskok na sestupové pásmo se ztenčil na rozdíl dvou bodů. Hradečtí fanoušci jsou po nepřesvědčivých výsledcích notně rozladění, což dokládalo jejich skandování směřování proti vedení i trenérskému štábu.

Trenér Hradce: Je mi líto hráčů, co musí slyšet. Pomalu se bojíme jít do města

Bohuslav Pilný, jenž je sice veden jako asistent, ovšem pravomoce má s papírovýmm hlavním trenérem Milanem Frimmelem rovnocené, po utkání se Zbrojovkou avizoval, že ho čeká sraz s vedením, jemuž dokonce nabídl rezignaci již na tiskové konferenci po posledním remízovémm výsledku.

"Něco se stát musí a pokud by mělo pomoci to, že já skončím a přijde někdo jiný, kdo podporu mít bude, tak to udělám. Vyměním svoji hlavu za to, že lidi klukům pomůžou. S Milanem Frimmelem se o tom celý týden. Jsme tady spolu devětadvacet měsíců a vidíme, že se něco musí stát a zkusit to dát nějak dohromady," citoval server idnes.cz slova nadřízeného Ottmara, Holeše, Pázlera a spol.

Hradec, který má po jednadvaceti kolech negativní skóre 19:34, je na osmnácti bodech a namočená Jihlava je za ním pouze o dva body. Po reprezentační pauze čeká celek výjezd na moravskou Letnou, kde je doma Fastav Zlín, který naposledy remizoval na Spartě.

Sám svým svěřencům žádné zásadní věci nevyčítá. "Ještě dole nejsme a víme, jaký los máme na konci. Tohle ale neustojíme. My jsme s nimi denně, víme, co dělají, nemůžeme proti nim říct jedno špatné slovo a tohle si nezaslouží, v tomhle se hrát nedá. Klima není dobré, upřímně říkám, že je mi líto hráčů, co musí slyšet," pokračoval na webu idnes.cz hradecký trenér.

Ten poukázal na zcela jiné klima u druhého nováčka z Karviné. To však zřejmě rozladěné a nespokojené příznivce neobměkčí. "Když jsem viděl třeba diváky v Karviné, jak tým dotlačí k vítězství, tak musím jejich hráčům jen závidět. A není to jen o stadionu, který oni mají nový. V tomhle to nejde dělat, pomalu se bojíme jít do města. Aby mě někdo varoval, že tam nemám chodit, tak to je něco špatně," mrzelo Pilného, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.