Blikanec rapla Robbena. Chápu ho, řekl Ancelotti

Blikanec rapla Robbena. Chápu ho, řekl Ancelotti
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Ještěže má mnichovský Bayern ve svém středu hráče, který dokáže pobavit nejen svým nesporným uměním, ale i vznětlivou povahou. Jmenuje se Arjen Robben a pondělní vydání německých novin k jeho jménu velmi často přiřazují přívlastek rapl…

 

Může za to situace z konce zápasu v Mönchengladbachu. Robben tam patřil k nejlepším hráčům na hřišti, trefil spojnici břevna a tyče, podal prostě parádní výkon. Jenže pět minut před koncem si jej dovolil trenér Ancelotti stáhnout ze hřiště. A milý Arjen to neunesl. Připraveného mladíka Sánchese plácl tak, že to spíše vypadalo na k.o. než na povzbudivé gesto, trenérovu nastavenou ruku minul a vyloženě naštvaně usedl na lavičku náhradníků vedle vysmátých spoluhráčů.

Byla to z jeho strany úplně zbytečná frustrace. Samotný hráč ji nekomentoval ani mezi novináři v Gladbachu, ani posléze při odjezdu zpět do Mnichova. Za to tisk a sociální sítě ano: rapl, blázen, magor, létala mediálním éterem přirovnání na neadekvátní chování 33 letého nizozemského reprezentanta.

Hlavu do písku před tím strčil i trenér Ancelotti. „Chápu ho, že mohl být naštvaný, já jsem jako hráč taky takový býval. Arjen odehrál výtečný zápas a já jsem mu chtěl pošetřit pár sil,“ vysvětloval kouč. Na vině Robbenovy „blbé“ nálady mohl být i Robert Lewandowski. Kanonýr Bayernu se dostal pár minut před střídáním do střelecké pozice, ale Robben byl v ještě lepší, nicméně přihrávky se nedočkal. „Musel jsem se rozhodnout rychle, prostě jsem zvolil střelu,“ řekl lapidárně polský snajpr. „Ale náš vztah to neovlivní, zůstaneme kamarády,“ dodal.

Čtyři letní posily pro Chelsea? Zkušený brankář a talenti!

„Někdy je lepší takhle vybouchnout hned, než to v sobě tutlat. Jsme jenom lidé, ale společné máme to, že chceme úspěch,“ vzal to z obecné roviny Thomas Müller. V Gladbachu rozhodl teprve svým druhým bundesligovým gólem. Čekal na něj 848 minut. Jeho první půst byl bez minuty dlouhý rovnou tisícovku.

Bayern teď vede Bundesligu už o třináct bodů. A mění cíle, resp. poopravuje je. Na domácí scéně bude prioritou Německý pohár (když už je titul skoro v kapse), kde v semifinále potká Dortmund a na evropské zcela jednoznačně čtvrtfinále Ligy mistrů s Realem. Zatímco španělští králové se doma stále na dálku perou o titul s Barcelonou, Bayern má v tomto směru klid k přípravě na zápasy jara.

I s raplem (magorem, či bláznem) Robbenem. Ten nyní opouští Mnichov a jako jediný Nizozemec z Bundesligy jde reprezentovat svoji vlast v kvalifikačním duelu v Bulharsku a následném přáteláku s Itálií. S kapitánskou páskou na rukávu.