Kouč Baníku se otřel o třetího nejlepšího střelce FNL. S Mičolou prý Petržela neválčí

Trenér Baníku Ostrava Vlastimil Petržela se po vítězství v Opavě otřel o třetího nejlepšího střelce Fotbalové národní ligy Tomáše Smolu. Sedmadvacetiletého autora devíti tref nelichotivě nazval "simulujícím plešounem".

Kouč Baníku se otřel o třetího nejlepšího střelce FNL. S Mičolou prý Petržela neválčí

"Venku jsme každého soupeře přehrávali. Ale tušili jsme, že v Opav to bude trochu těžší, protože soupeř není kombinačně špatný. A že tam má navíc jednoho simulanta. Toho plešouna (Tomáše Smolu, pozn. red.), který tam furt padal a v Opavě mu za to pořád pískají penalty. Tentokrát mu to výborný rozhodčí Královec nežral, naopak si za to zasloužil ještě žlutou," pochválil známého sudího bývalý stratég Sparty, Slavie či Zenitu Petrohrad, jehož slova zveřejnil Deník Sport.

Jeho celek, jemuž patří druhá postupová pozice, poodskočil třetí Opavě na rozdíl čtyř bodů. Po závěrečném hvizdu kouč ocenil i to, že jeho kapitán Tomáš Zápotočný celé kabině kladl na srdce, že se vyhrálo jen jedno utkání, ale že soutěž pokračuje dále. V příštím kole prověří Nerada, Vaška a spol. FC Sellier & Bellot Vlašim.

"Bude to ještě válka. Čeká nás těžké utkání s Vlašimí, takže nemůžeme moc vyskakovat. Tomáš Zápotočný to řekl hned po zápase v šatntě jasně. Že jakmile se dozví, že byl někdo na Stodolní ulici, tak odsud vylítne," pokračoval na stránkách Sportu Petržela.

Ten při té příležitosti pochválil i Tomáše Mičolu. "Střídání s ním nám vyšlo. Přišel tm a rozhodl. On je prostě asi šťastné dítě. Říkal mi: Trenére, už spolu nebudeme válčit. Říkal jsem mu, že já s ním neválčím, ale on v Baníku tak trochu válčí se všemi. Vsadil jsem na něj, je z Opavy a je gólovější než třeba Nerad,, který teď má taky velkou formu," uzavřel kouč z Bazalů.