Opravdové lovestory? Příběh Fernanda Torrese a Atletica Madrid...

Málokdo miluje svůj klub tolik, jako Fernando Torres. Ten ve svém životě udělal spoustu "nepochopitelných" rozhodnutí právě kvůli tomuto klubu. I proto si jej v Madridu, tedy v té červenobílé části, tolik váží.

Opravdové lovestory? Příběh Fernanda Torrese a Atletica Madrid...

Začalo to už v dětství, když chodil Torres do školy. "V naší třídě nás bylo 24. 23 z nich fandilo Realu Madrid, ale já zůstal věrný Atleticu," přiznal nejmladší kapitán historie Colchoneros.

Věrnost prokázal i v pubertě. Na rozdíl od Raúla Gonzaleze či Alvara Moraty zůstal v Atleticu a chtěl se probojovat až do áčka, další dva jmenovaní poté červeno-modro-bílý dres odbarvili na pouhou bílou a přestoupili do Realu. 

Do áčka se dostal a dokonce v necelých dvaceti letech nosil kapitánskou pásku. Madridský klub jej ale poté prodal do Liverpoolu, jeho další kroky vedly do londýnské Chelsea a do italského AC Milán, kde se mu příliš nedařilo.

Jeho kariéra šla z kopce. Atletico mu ale vzkázalo: "Dáváme ti šanci restartovat u nás kariéru. Rádi tě tu znovu přivítáme, legendo," vzkázali mu. 

A Torres se vrátil a kariéru skutečně restartoval. Brzy po příchodu rozhodl derby proti Realu dvěma góly a poslal Atletico v Copa del Rey dále, často nastupuje v základní sestavě a střílí mnohem více gólů, než tomu bylo v Chelsea a v Miláně. Je považován za jednu z největších person historie tohoto klubu.