Čech opět slaví, vyhrál cenu Fotbalista roku. Raduje se i Schick a Lavička

Na galavečeru moderovaném Leošem Marešem se kromě ceny Fotbalista roku vyhlašovaly i jiné ceny, vzpomínalo na Euro 1996 a zajímavý proslov měl i prezident Miloš Zeman. Cenu fotbalista roku získal Petr Čech.

Čech opět slaví, vyhrál cenu Fotbalista roku. Raduje se i Schick a Lavička

"Přeji reprezentantům, aby se dostali na MS do Ruska. Už teď mohu blahopřát jednadvacítce. Jednadvacítka hraje lépe než naše áčko," šokoval prezident Miloš Zeman na úvod.

Cenu talent roku šel uvést Zvonimir Boban, bývalý hráč chorvatské reprezentace a AC Milán. A získal ji, dle očekávání, mladý útočník Sampdorie Janov Patrik Schick!

Dále irský zpěvák Chris de Burgh osobně gratuloval celému stříbrnému týmu z Eura 1996 a všem hráčům osobně daroval pamětní medaili.

Následovalo předávání ceny Trenér roku, kterou předával Dušan Uhrin starší. Ten se navíc poté dostal do síně slávy! V této anketě ale svému jménu udělal čest Vítězslav Lavička, kouč reprezentační jednadvacítky, jenž v anketě porazil dvojici ligových trenérů Páník ze Zlína a Šilhavý ze Slavie.

Viděli jsme také upoutávku na ženské mistrovství Evropy do 17 let konané u nás v Česku. Dagmar Damková dále oznámila jméno nejlepší fotbalistky za rok 2016, kterou se stala Lucie Voňková

Poté už celý Španělský sál konečně poslouchal vyhlašování toho hlavního - nejlepšího fotbalisty roku. Třetí místo obsadil Bořek Dočkal, jenž si jej vysloužil hlavně za výkony v Evropské lize na jaře 2016 v dresu pražské Sparty. Pomyslné stříbro bral záložník Herthy Vladimír Darida, jenž zažil povedený rok v Bundeslize, na podzim byl ale dlouho zraněný.

Vítězem se stal podle očekávání legendární brankář Petr Čech, jenž působí v Arsenalu. Jemu k dalšímu prvenství v anketě pomohly hlavně výkony v Arsenalu na konci minulé sezóny. Ten v Premier League zlomil několik rekordů, stal se nejlepším brankářem v historii, jelikož nasbíral nejvíce čistých kont.