Kdo je mi nejvíce podobný? Van Nistelrooy ukázal na překvapivé jméno

Kdo je mi nejvíce podobný? Van Nistelrooy ukázal na překvapivé jméno

Ruud van Nistelrooy patřil ve své době k největším gólovým zabijákům v pokutovém území. Kanonýr par excellence. Nepotřeboval rychlost ani dribling, vždy se objevil na tom správném místě a nekompromisně zakončil. Takových typů hráčů dnes už moc nenajdeme, hra je přeci jen dynamičtější a hráči se musí umět zapojovat i do více fází hry než jen do koncovky. Přesto van Nistelrooy jednu hvězdu současnosti označil jako svého následovníka…

Je jí překvapivě uruguayský střelec z Paris St. Germain Edinson Cavani. Někdejší nizozemský reprezentant to prozradil v rozhovoru pro oficiální stránky UEFA. „Typickou devítkou je pro mě Edinson Cavani. Je to velmi silný hráč s dobrým pohybem v pokutovém území. Také pomáhá týmu podržet míč. Je skvělou devítkou,“ pronesl van Nistelrooy slova chvály na adresu Cavaniho.

Leckoho tahle odpověď může překvapit. Cavani je sice bez debat kvalitním útočníkem, ale jako číslo devět typologicky podobné van Nistelrooyovi se možná ještě lépe jeví například hvězda Bayernu Mnichov Robert Lewandowski. Každopádně s Cavanim mají shodná střelecká čísla. Oběma v kariéře trvalo respektive trvá průměrně 1,7 zápasu na vstřelení gólu.

A koho označil bývalý kanonýr Manchesteru United či Realu Madrid za nejtěžšího obránce, jemuž kdy čelil? „Je to jeden z mých fotbalových hrdinů – Paolo Maldini. Kariéru, kterou on měl, dlouhou 22 nebo 23 sezon, trofejí kolik vyhrál a obzvlášť ta jeho osobnost… Pro mě byl nejlepší na své pozici,“ vysekl poklonu legendě AC Milán.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.