Alaba, Sandro...který z nich skončí za pár měsíců v Chelsea?

Alaba, Sandro...který z nich skončí za pár měsíců v Chelsea?

Nejlepší rakouský fotbalista posledních několika let David Alaba, jenž je nedílnou součástí defenzivní řady Bayernu Mnichov, se ocitl na pečlivě vypracovaném wantlistu londýnské Chelsea.

List The Guardian připomíná skutečnost, že chce italský šéf Blues Antonio Conte podepsat v letním přestupovém okně nového levého beka a nároky na dotyčnou pozici má velmi vysoké.

Bývalý stratég Juventusu či italské reprezentace sdělil klubovému majiteli Romanu Abramovičovi, že by rád na Stamford Bridge pracoval buď s Alabou, nebo s Alexem Sandrem z Juventusu.

Pokud jde o svěřence Carla Ancelottiho, jeho koupě nebude snadná. Bavorský gigant už loni v létě odolal vábení Realu Madrid, který za beka nabízel více než 50 milionů eur.

Popere se Liverpool s dalšími giganty o Kolašinace, nebo se bude přetahovat s Realem o mladíka?

Ovšem ani šestadvacetiletý Brazilec s minulostí v Santosu či Portu nebude zrovna "za babku". Stará dáma si jej pořídila za 26 milionů eur a v případě jeho odchodu si bude chtít vydělat.

Samotný Conte je blízko podpisu nového kontraktu, čímž by zamezil spekulacím, že se chystá vrátit na rodný Apeninský poloostrov. Chce však záruky, že je Chelsea v následujících přestupových obdobích ochotna investovat ve velkém, aby měla tým, který by mohl být konkurenceschopný i v Lize mistrů. V této sezoně londýnský tým poháry nehrál a tak široký kádr proto nepotřeboval.