Luhový: Sparta připomíná raněného lva, který se utká s hladovou lvicí

Luhový: Sparta připomíná raněného lva, který se utká s hladovou lvicí

Velké derby pražských „S“ s pořadovým číslem 287. se nezadržitelně blíží. Před reprezentační pauzou přepustila Slavia první místo v tabulce Plzni, i tak ale mají sešívaní před Spartou náskok devíti bodů. Jak vidí ostře sledovaný souboj Milan Luhový?

Výhra Slavie 2:0 a Antonín Barák v hlavní roli. Takový je názor někdejšího reprezentanta, který prezentoval v blogu na webu tipsport.cz.

Na Letné jsou podle Luhového v očekávání, jestli zabere přísnější režim po výměně trenéra, kterou si přáli sami hráči, tedy minimálně ti starší a zkušenější v čele s Lafatou a Dočkalem.

„Petr Rada nastolil po svém příchodu v kabině přísný režim. V prvním zápase proti Zlínu to nebylo příliš vidět, ale na Slavii už půjdou hosté z Letné lépe připraveni a více nabuzení. Nedokážu odhadnout, čím by mohli v Edenu překvapit. Tým asi bude více a srdnatěji bojovat,“ cituje tipsport.cz Luhového.

Člen klubu ligových kanonýrů od Letenských očekává osobní bránění, více disciplíny a nasazení. Zároveň nevěří, že by se Sparta snažila o otevřenou partii a vysoký presing.

„Sešívaní už začínali být v euforii a vypadalo to, že se nezadržitelně řítí za titulem. Stačil jeden víkend a zjistili, že to tak snadné nebude. Jaroslav Šilhavý postupně vítá navrátilce z reprezentačních srazů a může konečně připravovat kompletní tým. Pro hráče Slavie mohla být reprezentační pauza spíše přínosná, protože se myšlenkami odtrhli od klubu,“ pokračoval pro tipsport.cz.

„Sparta připomíná raněného lva, který si ale svá zranění způsobil sám a v derby se utká s nasycenou lvicí, která zase málem umřela hladem. Doufám, že nasycenost slávistů nesníží jejich apetit po titulu a nedá příležitost sparťanům, aby na něj ještě pomysleli,“ doplnil ještě dvojnásobný nejlepší ligový střelec na webu sázkové kanceláře.