Dortmund opět vypálil rybník věhlasnějším adresám, Juventus a Manchester City mají smůlu

Dortmund opět vypálil rybník věhlasnějším adresám, Juventus a Manchester City mají smůlu

Jestli je na současném Starém kontinentu klub, který je vyloženým specialistou na podpisy mladých perspektivních talentů, je jím Borussia Dortmund.

Vestfálský gigant ze Signal Iduna Parku poslední březnový čtvrtek oznámil, že se dohodl na letním příchodu jednadvacetiletého středopolaře Mahmouda Dahouda, jenž začal zářit v kokurenční Borusii Mönchengladbach, za kterou si k tomuto dni připsal 52 ligových a 17 pohárových vystoupení.

Přední bundesligový celek BVB tímto krokem rozesmutnil funkcionáře Juventusu Turín či Manchesteru City, kteří o naději stáli také.

Záložník, jehož vázal kontrakt k nynějšímu působišti u Hříbat jen do 30. 6. 2018, se s Borussií dohodl na pět let do 30. června 2022. M´gladbach obdrží sumu stanovenou v jeho výstupní klauzuli, a sice 10 milionů eur.

Kloppův dvojitý zásah v Realu za více než 90 milionů liber?

"Mahmoud Dahoud je velice talentovaným a strhujícím hráčem do středu zálohy, jehož jsme v uplynulých letech intenzivně sledovali. Už dokázal, že může hrát na té nejvyšší úrovni," citoval eurofotbal.cz slova sportovního ředitele Dortmundu Michaela Zorca.

Trenér Thomas Tuchel tak dostane další možnost do již nabité středové řady, ve které najdeme jména jako Bender, Sahin, Götze, Schürrle, Kagawa, Castro, Weigl, Dembélé, Mor, Rode či Pulišič.