Boleslav je jako na houpačce. Dobrým bere, slabším dává

Boleslav je jako na houpačce. Dobrým bere, slabším dává

Páteční ligovou předehrávku obstará duel Mladé Boleslavi s Jabloncem. Středočeši ukončili sérii tří jarních remíz vítězstvím proti Spartě, pak ale nestačili na Slovácko. Zelenobílí zase chtějí navázat na tříbodové duely s Hradcem a Jihlavou. Kdo se bude radovat?

Jako na houpačce si musí připadat nejen fanoušci, ale i hráči Mladé Boleslavi. Jaro začali třemi remízami. Pak přišlo těžké utkání se Spartou, které borci z města automobilů zvládli a po výborném výkonu slavili tři body. Co jim to ale bylo platné, když hned v dalším kole nestačili na Slovácko.

„Sám nevím, co k tomu říct. Po Spartě jsme si říkali, že takhle musíme hrát pořád a pak prohrajeme na Slovácku dobře rozehraný zápas,“ čertil se záložník Boleslavi Petr Mareš v rozhovoru pro ČTK.

Ambiciózní celek má paradoxně problémy proti slabším soupeřům. Proti těm silnějším se dokáže správně připravit a předvést kvalitní výkon jako proti Spartě. Podle Mareše je problém v hlavách hráčů. „Musíme si to lépe nastavit. Zápasy s týmy, co to proti nám zavřou, nám nejdou, ale i ty musíme zvládat a šance proměňovat,“ pokračoval.

Proti Jablonci by rád navázal na vydařený výkon z utkání proti Letenským. Duel proti Severočechům totiž považuje za klíčový z pohledu zbytku celé sezony.

Velkou důležitost dává zápasu i trenér Jablonce Zdeněk Klucký. Po dvou výhrách by do tabulky rád připsal další tři body, ale ví, že ho proti silnému soupeři nečeká nic lehkého. Liboval si nad reprezentační přestávkou, během které se klubu vyprázdnila marodka. Navíc si pochvaloval výkony mladíků v reprezentaci do jedenadvaceti let a doufá, že si dobrou formu přenesou i na ligovou scénu.