Vácha: Křetínský mi řekl, ať se svým ksichtem nikam nelezu, protože mě každý pozná

Vácha: Křetínský mi řekl, ať se svým ksichtem nikam nelezu, protože mě každý pozná

To, aby nešla Sparta proti Slavii v roli favorita, ještě sedmadvacetiletý defenzivní štít Lukáš Vácha během své letenské anabáze nezažil. Všechno je ale jednou poprvé. V rozhovoru pro Deník Sport se bývalý záložník Slovanu Liberce rozpovídal i o tom, co vedlo k jeho jarnímu vypadnutí ze základní sestavy, do které se zase vrátil až s příchodem nového trenéra Petra Rady.

O tom, jak snášel, když před časem vypadl ze základní sestavy...

"Na podzim jsem měl své problémy se zraněním, dostával jsem se do toho. Zápas v Rostově se mi nepovedl a trenér Holoubek s realizačním týmem, který to tady vedl, začal dávat příležitost jiným hráčům. Čekal jsem na svou šanci, v tréninku jsem pracoval tak, abych se do zápasového rytmu dostal, šel jsem hrát i za juniorku. Samozřejmě každý chce hrát, to je jasné. O žádný trest nešlo. Trenér Holoubek se mě zeptal, jestli chci jít hrát, a já jsem souhlasil. Chtěl jsem se dostat do nějakého rytmu, protože od Rostova jsem do žádného zápasu nezasáhnul. Měl jsem hrát proti Dukle, ale dostal jsem před zápasem virózu."

O tom, jestli neoslabila medializovaná účast na jednom z koncertů jeho pozici v týmu...

"Jednali jsme naprosto na rovinu, všem jsem řekl, že jsem na koncertě byl a jak to ve skutečnosti bylo, ale v tu dobu měla Sparta dost jiných problémů. Jen pan Křetínský mi řekl, ať se svým ksichtem nikam nelezu, protože mě každý pozná, ať jsem radši doma. Doslova mi řekl, že odteď mám být už jen před našimi stopery. Ale samozřejmě si uvědomuju, že to ode mě nebylo úplně ideální.

O tom, že před derby ztrácí jeho tým na druhou Slavii propastných devět bodů...

"Všichni jsme si to představovali jinak, ztrácet devět bodů na Slavii je samozřejmě hrozný. Špatně se to poslouchá, je to nepříjemný. Nejsme z toho nadšení. Tahle sezona nám nevychází podle představ, je to vidět i na bodovém rozdílu mezi námi a Slavií. Slavia, která byla dřív v útlumu, teď prožívá dobré období, stabilizovala se. Přivedli trenéra Šilhavého, který tam udělal nějakou práci, dal týmu pohodu a tvář. Slavia se odrazila ode dna."

Bude se po derby radovat nový slávista Miloš Zeman, či sparťan Lavi z Vyšehradu?

Luhový: Sparta připomíná raněného lva, který se utká s hladovou lvicí

Šmicer nevěří, že by Sparta uspěla, podle Vízka ale Slavia ještě není takový válec, jak by si přála