Capello uhodil hřebíček na hlavičku! Kde má Barca největší problém?

Capello uhodil hřebíček na hlavičku! Kde má Barca největší problém?

Barceloně se sice podařilo fantasticky otočit úvodní jarní vyřazovací kolo Ligy mistrů proti Paris Saint-Germain, když doma dokázala smazat čtyřbrankové manko a i díky mohutné podpoře sudího zvítězit 6:1, ale není to ta stará dobrá Barca, na kterou byli fanoušci zvyklí. Navíc trenér Luis Enrique nedávno oznámil, že po sezoně na Nou Campu skončí. Jak vidí dění v katalánském celku zkušený italský kouč Fabio Capello?

Lionel Messi je fenomenální, Neymar se neustále zlepšuje a Luis Suárez je jedním z nejlepších útočníků světa. Přesto to nestačí. Důvod? Klubu se nepodařilo nahradit mozek hry, kterým byl po dlouhá léta Xavi.

„Enrique má problém ve středu zálohy,“ řekl Capello pro Corriere dello Sport a pokračoval: „V útoku jsou neuvěřitelní, ale v záloze jim chybí Xavi, kterého nikdy nedokázali nahradit. A když se k tomu přidá zraněními sužovaný Iniesta…“

Capello se rozplýval především nad ofenzivním triem MSN ve složení Messi – Suárez – Neymar. „Ti tři jsou úžasní. Mají vysokou kvalitu a jsou neuvěřitelně kreativní. Zároveň jsou všichni perfektním mixem všech fotbalových dovedností,“ lebedil si bývalý kouč Realu Madrid.

„Třeba útočníka, jakým je Suárez, hledala Barca hodně dlouho. Neymarova kvalita neustále roste a Messi je prostě Messi. Ti tři nahání hrůzu všem soupeřům,“ dodal.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.