Wenger má v případě odchodu z Arsenalu místo jisté. V Paříži s ním počítají

Wenger má v případě odchodu z Arsenalu místo jisté. V Paříži s ním počítají

Odejdeš-li z Arsenalu, místo v Paříži je tvoje, vzkázali údajně zástupci Paris St. Germain manažerovi londýnského klubu Arsenu Wengerovi. Ten se stále rozhoduje, zdali bude pokračovat ve své bohaté kariéře v Anglii i příští sezonu.

Vedení Arsenalu předložilo Wengerovi nabídku jednoletého prodloužení s opcí na další rok. Od PSG má zkušený kouč na stole dokonce tříletý kontrakt. Návrat domů by mohl Wengera hodně zajímat, obzvlášť poté, co se v posledních měsících na něj snesla z řad fanoušků kritika jako dosud nikdy za jeho 21letého vládnutí v klubu.

Arsenal se totiž herně i výsledkově trápí. V osmifinále Ligy mistrů dostal dvojnásobný výprask od Bayernu Mnichov, v Premier League ho čeká ještě tuhý boj o umístění v top 4. Mnoho odborníků se domnívá, že letos Gunners po mnoha letech skončí mimo první čtyřku a budou příští rok bez LM.

Naproti tomu PSG se v posledních letech etabloval ve světovém fotbalu jako úspěšný celek. Na domácí scéně dominuje a vytáhl se už i na těžké kalibry na evropské scéně. Letos proti Barceloně, i vinou rozhodčích, nakonec tým selhal, i když měl postup do čtvrtfinále na dosah. Trenér Unai Emery však nemá místo jisté, přeci jen tým pod jeho vedením nepodává zcela ideální výkony a v tabulce Ligue 1 je dokonce druhý za Monakem.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.