Sampaoli? Barca touží po legendě Realu Madrid! Pravděpodobně to ale neklapne

Sampaoli? Barca touží po legendě Realu Madrid! Pravděpodobně to ale neklapne

Trenér Barcelony Luis Enrique oznámil, že tato sezona je jeho poslední. Jeho nástupce ale oznámen nebyl. Vedení Barcelony však kontaktovalo někoho, kdo má ke katalánskému klubu odpor. A to se také potvrdilo.

Tento trenér vyhrál s Realem Madrid Ligu mistrů a slavil i se španělskou reprezentací, kde vyhrál EURO i mistrovství světa. Hádáte správně, řeč je o legendárním Vicente del Bosquem, jenž po EURO ve Francii ukončil trenérskou kariéru.

To ale katalánský klub neodradilo a podal zkušenému kouči nabídku. Kouč předposledních mistrů světa k tomu měl dva důvody. Kromě svého bílého srdce, které bije pro Real Madrid, si totiž nemyslí, že je pro Barcu ten pravý.

"Vždy jsem říkal, že nikdy nechci trénovat Barcelonu nebo Atletico Madrid, ačkoliv by to po mě byly dobré varianty," zklamal VDB příznivce dvou velkoklubů. "Barcelona totiž potřebuje někoho svěžího, plného entuziasmu," reagoval v rozhovoru na svůj pokročilý věk. 

Kdyby náhodou ale nabídku Barcy přijal, nikdo by mu to pravděpodobně za zlé neměl. Vždyť i současný kouč Luis Enrique má madridskou minulost, je to totiž bývalý hráč Realu. A nezazlívají mu to ani fanoušci Barcy, ani příznivci Bílého baletu. 

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.