Co pomůže City skolit Chelsea? DJ Clichy má jasno!

Co pomůže City skolit Chelsea? DJ Clichy má jasno!

Hudba a kabina, to je spojení, které dokáže věci. Podle zadáka Manchesteru City Gaëla Clichyho má dokonce výběr muziky takovou moc, že může zvednout výkon týmu až o deset procent! Pomůže to proti Chelsea ke třem bodům?

Francouzský zadák plní v kabině Citizens roli DJ a věří, že správný mix hudby před zápasem může ovlivnit výkon týmu až o deset procent. V kabině Manchesteru to platí dvojnásob. Mnohonárodnostní složení kádru totiž dokáže muzika sjednotit.

Právě snahy o sjednocení mnoha národností a rozdílných kultur udělaly z Clichyho lepšího hráče i člověka. Jedenatřicetiletý rodák z Toulouse ale jedním dechem dodává, že k tomu, aby se v tomto oboru mohl pokládat za experta, musí ujít ještě dlouhou cestu.

S velkým zadostiučiněním však sleduje, jak se jeho umělecké sklony setkávají v kabině anglického celku s kladným ohlasem a dávají svěřencům Pepa Guardioly oproti svým soupeřům byť jen malou výhodu.

Podle všeho však bude muset ještě přidat, pokud chce slavit v letošní sezoně titul. Bohatý klub totiž ze čtvrté pozice po devětadvaceti kolech ztrácí na vedoucí Chelsea jedenáct bodů. Ve středu večer dojde právě na souboj Blues vs. City.

Navíc povzbuzení na Etihad Stadium by se nyní hodilo jako sůl. V posledních třech zápasech totiž ani jednou Manchester nevyhrál, když v lize remizoval s Arsenalem a Liverpoolem a v Lize mistrů prohrál s Monakem, což znamenalo konec v milionářské soutěži.