CR7, Mourinho, Simeone...žolík Paříže nenechal nitku suchou na žádném z nich

CR7, Mourinho, Simeone...žolík Paříže nenechal nitku suchou na žádném z nich

Třicetiletý záložník Hatem Ben Arfa je po pár leteh znovu ve velkoklubu, ovšem herního prostoru až tolik nemá a ačkoliv šel v letošním ročníku Ligue1 do hry již třiadvacetkrát, od úvodního hvizdu byl na trávníku pouze pětkrát. 

Možná i proto svěřenec Unaie Emeryho stále čeká v trikotu Paris Saint-Germain na svou premiérovou trefu. To, že je v Parku princů pod tlakem, je však jasné, neboť uplynulou sezonu zakončil v barvách Nice se sedmnácti brankami.

Pro média je však středopolař stále zajímavým soustem, jelikož se nebojí mluvit a do diplomata má daleko, o čemž svědčí i jeho poslední rozhovor pro France Football, ve kterém se rozpovídal také o známých jménech jako Cristiano Ronaldo, José Mourinho či Diego Simeone...

CR7 je podle něj vynikající hráč, ale o tom, že by byl až tak výjimečný, již pochybuje. "Cristiano Ronaldo nedokáže vyvolat žádné emoce a navíc je předvídatelný," citoval portál sport.sk slova Francouze, který si dříve zahrál za Lyon, Marseille, Newcastle i Hull City.

Čtyři kluby, kam by v létě mohl zamířit hvězdný italský středopolař Verratti

Jeho kritika pak mířila i na uznávané trenérské odborníky na lavičkách Manchesteru United a Atlétika Madrid José Mourinha a Diega Simeoneho. Jejich styl hry nemusí a podle jeho názoru dokonce ničí fotbal. "Mnoho trenérů je přesvědčených o tom, že vylepšují fotbal se zamínkou, že hledají systém, jak soupeře zablokovat. Ale toto není smyslem fotbalu, jaký dělají Mourinho nebo Simeone. Není už tam žádné drama. V takovém bodě mě fotbal zajímá mnohem méně než jindy. Už mi nepřijde zábavné sledovat zápasy. Dokone ani Ligue1, protže zabíjíme fotbal," poodkryl překvapivý pesimismus Ben Arfa, jehož slova vyšla na serveru sport.sk.

Všechna zábava z nejpopulárnějšího kolektivního sportu světa se podle něj vytratila společně s érou, ve které trénoval Nizozemec Johan Cruyff, jenž prý dával hráčům mnohem více svobody. Nyní se musí dodržovat přesně stanovená linie hry, která potlačuje kreativitu.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.