Zlín zasypal Liberec čtyřmi góly a postoupil do semifinále poháru

Třetím semifinalistou domácího poháru se stali hráči Zlína, kteří ve středečním čtvrtfinále vyhráli v Liberci 4:2 v prodloužení. Domácí se ujali vedení po vlastní trefě Gajiče, ale hosté dokázali po změně stran otočit. Po hodině hry bylo vyrovnáno a o postupujícím muselo rozhodnout prodloužení. V něm byli úspěšnější ševci a po dalších dvou gólech slavili postup.

Potřetí v historii samostatné historii se do semifinále podívá Zlín, který tak doplnil Mladou Boleslav a druholigovou Opavu. Poslední semifinalista vzejde příští středu z utkání mezi Slavií a Karvinou.

Zatímco v ligovém duelu v úvodu jarní části sezony nebyl k vidění zrovna ofenzivní fotbal, nyní se fanoušci dočkali útočné partie. Slovanu hodně pomohli hosté. V desáté minutě se nedohodl stoper Gajič s brankářem Švengerem a malou domů poslal míč do vlastní sítě.

První půle patřila Severočechům, což potvrdil i poměr rohů 8:0. Další branku však domácí nedali a po změně stran začal úřadovat Zlín. Nejprve se šest minut po pauze postavil k penaltě po faulu na Beauguela Vukadinovič, aby o pár minut později vývoj duelu otočil po střele z voleje Matejov.

Vedení Zlínu vydrželo jen dvě minuty, když srovnal Voltr střelou k tyči. Vrátit vedení na kopačky Liberce mohl Vůch, ale z úhlu nemířil přesně. Na druhé straně ve velké šanci selhal Traoré. Devadesát minut hry postupujícího nepřineslo, a tak muselo na řadu přijít prodloužení.

V něm se již po pěti minutých prosadil Holík a minutu před koncem pečetil postup hostů Kopečný.

Čtvrtfinále českého poháru:

Slovan Liberec - Fastav Zlín 2:4 po prodl. (2:2, 1:0)

Branky: 10. vlastní Gajič, 60. Voltr - 52. Vukadinovič z pen., 56. Matejov, 95. Holík, 119. Kopečný. Rozhodčí: Houdek - Flimmel, Kožár. ŽK: Kúdela, Souček - Jugas, Vukadinovič, Hnaníček, Holík, Švenger. Diváci: 1527.