Bude to pro ně těžké, když ligu nakonec nevyhrají, vyvíjí Pochettino tlak na Chelsea

Bude to pro ně těžké, když ligu nakonec nevyhrají, vyvíjí Pochettino tlak na Chelsea

Trenér Tottenhamu Mauricio Pochettino tvrdí, že Chelsea by už neměla ztratit téměř vyhraný ligový titul. Nepřímo tak vyvinul tlak na Blues, kteří mají právě před druhými Spurs v tabulce náskok sedmi bodů. Argentinský kouč ale odmítá, že by hrál tzv. „mind games“ neboli psychologické hry.

„Když máte osm zápasů před koncem v tabulce sedm bodů náskok na druhého, tak je normální, že na konci sezony získáte titul. Je to na nich, aby ligu vyhráli. My jsme v pozici, kdy potřebujeme udělat dobře svou práci – vyhrávat zápasy a udržovat na ně tlak,“ vidí situaci v závěru sezony jasně talentovaný kouč Tottenhamu.

Na tiskové konferenci před zápasem s Watfordem ale trochu jízlivě, avšak upřímně Pochettino dodal: „Ale je pravda, že pokud po těchto osmi zbývajících zápasech ligu nevyhrají, bude to pro ně nesmírně těžké přijmout.“

Pochettino však odmítá, že by těmito vyjádřeními cílil na zákulisní, psychologické hry vůči svému protivníkovi. „Nevěřím v psychologické hry. Psychologickou hrou pro mě je připravit můj tým a dodat mu sebevědomí a víru, kterou jsme ukázali ve Swansea. Je velmi těžké ovlivnit další týmy nebo manažery tím, že hrajete psychologické hry. My jsme dostatečně silní. Jsme tým, který je Chelsea nejblíže – to je realita,“ dodal.

Mladý týmTottenhamu pod vedením Pochettina bojoval už loni o titul s Leicesterem City. V závěru sezony ale „kohouti“ přestali silně kokrhat a nakonec skončili až třetí, když je v posledním kole předskočil úhlavní rival Arsenal. Letos kromě ligy ještě hrají o trofej v FA Cupu, kde se v semifinále rovněž postaví Chelsea.