Arsenalu zvoní umíráček. Nevěří už ani Henry

Arsenalu zvoní umíráček. Nevěří už ani Henry

Arsenal je v tabulce Premier League na pátém místě, fanoušci řeší nejen budoucnost trenéra Wengera, ale také to, kam si budou kupovat příští rok letenky ne evropské poháry. „Prejte se na Midtjylland a nikoliv na Madrid,“ šijí do nich fanoušci jiných klubů.

Jasně tím dávají najevo, že Arsenal bude příští rok hrát jen Evropskou ligu. Z Ligy mistrů by tak „sestoupil“ po dvaceti letech, naposledy chyběl v roce 1998, potom hrál milionářskou soutěž každý rok, což dokázal jen Real Madrid.

Teď může být vše jinak. Arsenal je pátý v tabulce, je fakt, že na dostižení čtvrtého místa mu moc nechybí (kolik  - to poznáme po víkendovém kole). Jenže v tom je právě úskalí, body nejsou všechno. Ví to i francouzská legenda Gunners Thierry Henry. „V současné době existuje velký rozdíl mezi prvními čtyřmi týmy a Arsenalem,“ nepotěšil Henry své následníky a ani fanoušky. M8 podobný názor jako další experti stanice Sky Sport Garry Neville či Jamie Carragher.

Arsenal sice vyhrál v minulém kole nad West Hamem 3:0 a veleben za výkon byl především Mesut Özil, ale ani to nestačilo Henrymu k tomu, aby více věřil svému týmu. Londýnský tým má totiž velmi těžký los zejména v závěru ligy, kdy hraje jak s momentálně druhým Tottenhamem, tak i čtvrtým Manchesterem City.

A k tomu ještě starosti s budoucností trenéra! Zůstane Wenger či jej nahradí někdo jiný? Být fanouškem Gunners není dnes k závidění…