Hráče jsem musel v kabině trochu probudit, přiznal ostravský Petržela

Hráče jsem musel v kabině trochu probudit, přiznal ostravský Petržela

Ostravský Baník i nadále hájí druhou postupovou příčku v tabulce FNL. Na půdě Prostějova však musel kouč Vlastimil Petržela v kabině o poločase zvýšit hlas, aby své hráče nastartoval k dalším třem bodům. Pro něj samotného to bylo specifické utkání, neboť z tohoto města pochází.

Baník vstupoval do utkání s rolí favorita, ale během prvního poločasu se nezdálo, že by měl jít hladce za vítězstvím. I trenér si po zápase všímal toho, že jeho hráči se na tři body poměrně nadřeli. „Počítali jsme, že to bude těžký zápas. Domácí hráli na maximum, chodili do nás na hraně, což jim rozhodčí povolil. Místo, abychom dali balon na zem, začali jsme bláznivě nakopávat. Musel jsem hráče v kabině o poločase probudit, aby hráli fotbal. Jsem rád, že jsme vyhráli. Pro nás jsou směrodatné body, a ty jsme si odvezli,“ hodnotil kouč Baníku po utkání.

„Dokud měl Prostějov sílu, tak nás zlobil. Ale měli jsme převahu a věřil jsem, že je to otázka času, kdy dáme gól. Trošku nás brzdila vysoká tráva. Říkali jsme si v přestávce, že musíme přitvrdit v prudkosti přihrávek. Nakonec jsme to otevřeli z penalty, ale na Bredu tam ve vápně byly dle mého už dříve hraniční zákroky. Vyšlo nám střídání s Pekárem, který tam šel místo defenzivnějšího Hlinky, a pomohl hře,“ poukázal na dobré tahy, které mu ve strategii vyšly.

Pozitivní slova samozřejmě po zápase směřoval i na adresu Alexandra Jakubova, který si odbyl premiéru v základní sestavě a trenérovi se za to odvděčil gólem. „My o Sašovi víme, že to je koncový hráč. Pokud bude zdravý, tak bude velmi platný, je to střelec. Dneska to prokázal, navíc měl ještě další šance. Myslím, že tréninkově tam má ještě manko, ale bude se určitě zlepšovat,“ dodal Petržela.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.