Tréninkové manko je znát, ale každý gól pomůže, říká produkt Sparty či Porta ve službách Baníku

Tréninkové manko je znát, ale každý gól pomůže, říká produkt Sparty či Porta ve službách Baníku

Šestadvacetiletý slovenský útočník s českým občanstvím Alexander Jakubov toho mezi dospělými zatím příliš nevykonal, přestože se v něm skrývá velký potenciál. Jako dorostenec se objevil například v kádru pražské Sparty či portugalského Porta, ale nikdy pořádnou šanci nedostal. Nyní se s nepřízní osudu snaží bojovat v kádru ostravského Baníku a při svém premiérovém startu v základní sestavě proti Prostějovu se hned blýskl brankou.

Urostlý útočník se odvděčil trenérovi brankou v závěru utkání, kterou pomohl k výhře Ostravy 2:0 nad Prostějovem. V utkání měl hned několik šancí, ale využil jen této, když míč pohodlně dorazil do sítě. „Prakticky celý zápas se hrálo na jednu branku, soupeře jsme skoro do žádné šance nepustili. Naopak my sami jsme si příležitosti vytvářeli hned od začátku,“ hodnotil sílu soupeře, jehož obranný val dokázal Baník překonat až po změně stran.

„První gól byl pro nás velmi důležitý, jelikož jsme věděli, že po něm bude muset Prostějov otevřít hru. Škoda, že padl až tak pozdě. Nicméně je to pro nás další důležité vítězství. Každý tým se proti nám vyhecuje více, než na jiné zápasy. Kdybychom hned zkraje dali gól, tak si myslím, že by to pak šlo jako po másle. Dobývali jsme však dlouho soupeřovu branku, protože se zatáhl a čekal na brejky,“ poukazoval Jakubov na průběh utkání.

„Každý gól pomůže. Tohle byl navíc můj první za Baník, takže doufám, že dál už mi tam budou padat. Šancí jsem měl více, ale musím pochválit gólmana, že svými zákroky uchránil Prostějov od vyšší prohry. Na mé hře je stále znát herní manko, ale teď jsem zvládl odehrát 90 minut. Jsem rád, že mi to takhle dopadlo,“ dodával útočník Baníku.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.