Sparta zvládla divokou přestřelku s Brnem, Jablonec si vyšlápl na Zlín

Severočeský Jablonec si po utkání se Zlínem sice v tabulce lepší příčku nevysloužil, ale díky třem bodům se opět dostal za záda Teplicím. Pouhé tři body pak ztrácí na Zlín, se kterým právě v neděli odpoledne poměřil síly.

Utkání rozhodla trefa, kterou měl na svých bedrech již v šesté minutě Ondřej Mihálik. Ten využil centru Pospíšila z levé strany a bez problémů překonal hlavou brankáře hostů Švengera. V úplném závěru pak výsledek potvrdil výhru díky brance Mehanoviče. Moravský celek ze Zlína tak potvrdil jarní úpadek své formy a i nadále se hledá. Vysněná cesta do pohárové Evropy se tak pomalu začíná vzdalovat.

Ostrostřelec David Lafata se před vlastním publikem střelecky opět probudil a v tabulce se dotáhl na vedoucího Milana Škodu. Sparta se však o výsledek v závěru utkání musela obávat, neboť Brno vystrkovalo na Letné růžky a bylo nebezpečné. Skóre otevřel již v šesté minutě Michal Kadlec, na jehož trefu ale ve třicáté minutě dokázal zareagovat Polák. Chvíli před koncem první půle dostal domácí do vedení Lafata, který se prosadil i po změně stran z penalty. O tři minuty později snížil Tašči a upravil tak konečný výsledek na 3:2 pro Spartu.

FK Jablonec - Fastav Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 6. Mihálik, 90.+3 Mehanovič. Rozhodčí: Proske - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Janíček, Diop (oba Zlín). Diváci: 3122.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Beneš, Hanousek - Hübschman (63. V. Kubista) - Trávník, Pospíšil, Zelený - Diviš (88. Považanec), Mihálik (53. Mehanovič). Trenér: Klucký.
Zlín: Švenger - Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov - Vukadinovič, Janíček (63. Štípek), Traoré, Hnaníček (83. Fantiš), Holík - Diop (76. Kopečný). Trenér: Páník.

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 3:2 (2:1)
Branky: 41. a 54. (druhá z pen.) Lafata, 6. M. Kadlec - 30. Polák, 57. Tašči. Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Myška. ŽK: M. Kadlec, Mareček, Sáček, Lafata - Zavadil. Jakub Šural, Melichárek. Diváci: 8997.
Sparta: Koubek - Karavajev, M. Kadlec, Holek, Hybš - Konaté (90. Nový), Sáček, Mareček, Josef Šural - Lafata, Pulkrab (72. Zahustel). Trenér: Rada.
Brno: Melichárek - Jakub Šural (81. Sedlák), Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Zavadil, Polák (75. Krejčí) - Ashiru, Tašči, Přichystal (90. Rybička) - Řezníček. Trenér: Habanec.