Jestli chce Arsenal trofeje, musí se v létě posílit, je přesvědčený Özil

Jestli chce Arsenal trofeje, musí se v létě posílit, je přesvědčený Özil

Syndrom zimního vyhoření Arsenalu se potvrdil i v této sezóně. Kouč Wenger je pranýřován za špatné výkony, které by mohly po letech vést i k absenci v Lize mistrů. Fanoušci volají po jeho hlavě, některé opory zvažují odchod. Mezi nimi má být i německý reprezentační záložník Mesut Özil, který však francouzského trenéra brání a zatím asi o konci na Emirates neuvažuje.

Premier League se zdá být pro londýnský Arsenal prokletou soutěží. Vždyť Gunners již triumf neoslavili od roku 2004. O dva roky později dokráčeli do finále Ligy mistrů, ale Barcelona již byla nad jejich síly. Výrazný úspěch už je očekáván fanoušky dlouho a všichni tuší, že je nutné posilovat, aby Arsenalu neujel vlak. Konkurence totiž zbrojí v každém možném přestupovém okně.

„Mojí prioritou je fotbal. Chci vyhrát ligový titul i Ligu mistrů a vidím, že Arsenal má potenciál. Jsem si jistý, že vedení zná naše slabiny. Nejdůležitější je však názor trenéra. Rozhodnutí je vždy na něm,“ prohlásil osmadvacetiletý středopolař.

„Nemůžeme se porovnávat s Bayernem či Realem, protože mají silnější kádr. Momentálně zkrátka neumíme konkurovat evropským velkoklubům. Mě se v Arsenalu líbí. Vidím v něm potenciál. Tohle město je skvělé místo pro život. Důležitá bude pro klub ale i budoucnost Wengera. Není to důležité jen pro mě, ale pro celý tým. Hráči potřebují kormidelníka, který jim pomůže se rozvíjet,“ podpořil Özil svého kouče, který má nůž na krku a stále více se hovoří o jeho konci na Emirates.