Šílená překvapení aneb Jaké celky míří do pohárové Evropy?

Fotbal přináší mnoho šokujících a interesantních příběhů. Vyhrávají giganti, prohrávají trpaslíci. Ale někdy je to opačně a David přemůže Goliáše. Pokud jsou výsledky slabších celků trvale příznivé, najednou se zdá, že mají na dosah pohárovou Evropu. Které evropské celky, z TOP pět lig, prozatím figurují na příčkách zaručujících kvalifikaci do Evropské ligy či Ligy mistrů a šokují tím celý svět?

Šílená překvapení aneb Jaké celky míří do pohárové Evropy?

1. Atalanta Bergamo

Ač je Atalanta Bergamo na první pohled průměrný italský klub, v letošní sezóně šokuje. Dva poslední ročníky Serie A předurčovali celek z Lombardie spíše k záchranářské akci, ale i přesto svěřenci nového kouče Gasperiniho okupují 5. příčku.

Mezi hlavní hrdiny klubu patří zcela jsitě útočník Papu Gomez, který je se 14 brankami nejlepším střelcem týmu. Dále září především mladíci Andrea Petagna a Mattia Caldara. Ale největším klenotem Atalanty je určitě Franck Kessié, po kterém dychtí nejeden velkoklub. Největším konkurentem v boji o Evropu bude pro Modročerné stejně barevný sok z Milána - Inter. Osm kol před koncem to bude pro překvapení z Bergama určitě veliká fuška.