Pokorný ve společnosti Cavaniho či Balotelliho: V kabině už ke mně mají jiný přístup než ze začátku

Pokorný ve společnosti Cavaniho či Balotelliho: V kabině už ke mně mají jiný přístup než ze začátku

Potřebujete nějaký přesvědčivý důkaz, zda se třiadvacetiletý stoper Lukáš Pokorný zabydlel v Montpellieru? Co třeba ten, že ho magazín France Football zařadil do ideální sestavy 32. kola Ligue1.

Bývalý zadák Slovanu Liberec se tak ocitl ve společnosti hvězd a la Edinson Cavani či Mario Balotelli a stal se prvním hráčem zachraňujícího se Montpellieru, který za posledních devět kol pronikl do all-star týmu.

"Nečekal jsem to a udělalo mi to v tu chvíli obrovskou radost. Dodnes si pamatuju, když jsem se v Liberci poprvé dostal do sestavy kola v deníku Sport. Teď to zažívám tady a docela po krátké době. Je to pro mě vyznamenání, ale vím, že je to jen malý krůček. Takové výkony musím předvádět každý týden. V kabině už ke mně mají jiný přístup než ze začátku. Život je tu krásný a jsem vděčný, že tu jsem. Budu dělat první poslední, abych tu byl úspěšný," pronesl v interview pro Českou tiskovou kancelář mladý střední obránce, jenž se odebral do země galského kohouta leos v lednu za 1,5 milionu eur.

Ještě na podzim hráli českou ligu, teď jsou fuč. Jak se jim daří na nových adresách?

Sám přitom nedávno seděl čtyřikrát za sebou pouze na lavičce. "Po přestupu mě do toho hodili jak do vody a musel jsem se hned rozkoukat, což mi asi i pomohlo. Pak jsem však čtyři kola nehrál. Nebral jsem to tragicky. Snažil jsem se trenéra přesvědčit, že do sestavy patřím. Trochu mi pak pomohla červená karta pro Daniela Congreho a mohl jsem se proti Toulouse dostat do sestavy. Doufám, že jsem trenéra přesvědčil, že se na mě může spolehnout. I v Liberci jsem to neměl s trenéry jednoduché a musel jsem je přesvědčit, že i když nejsem Cristiano Ronaldo, tak že mám týmu co dát," pokračoval 190 centimetrů vysoký defenzivně zaměřený hráč.

Jeho chlebodárci to v posledních týdnech nešlo a dlouho čekal na výhru. V Caen se to povedlo a i díky tomuto dílčímu úspěchu je celek ze Stade de la Mosson pro necelých 33 tisíc diváků na průběžné čtrnácté pozici. "Už to bylo potřeba. Tento víkend tím spíš, že týmy ze spodku vyhrávaly. Měli jsme opravdu špatnou sérii. Už to začínalo být docela nepříjemné. Potřebovali jsme zápas, od kterého bychom se odrazili. A jsem rád, že jsem k tomu mohl pomoc," doplnil svěřenec trenéra Gasset, jenž k tomuto dni nasbíral ve Francii sedm ligových startů.

A co nejbližší program? Nejprve Lorient a pak Paris Saint-Germain. "Pro mě je teď zápas roku s Lorientem. Když ho zvládneme, tak záchrana už bude nadosah. Takže o PSG nechci ani přemýšlet. Samozřejmě by to pro mě byl asi absolutní top zápas, co bych zatím hrál. Má se tam přijet podívat i rodina. Ale pro nás je hrozně důležitý zápas Lorientem. Když ho zvládneme, tak si pak můžeme jet užít duel do Paříže. Co jsem ale v souvislosti s bojem o titul pochopil, tak to všichni přejí Monaku. PSG tu kvůli finanční podpoře ze zahraničí není tak populární. Když teď vyskočilo Monako, tak mu to většina lidí přeje. Mají to skvěle rozjeté, tak bude záležet, jak se poperou s tím, že na rozdíl od Paříže jsou stále v Lize mistrů. Každopádně kdybychom pak PSG sebrali body a dovolili Monaku odskočit, tak budeme nejoblíbenější tým ve Francii," uzavřel odlehčeným tónem Pokorný, jehož vyjádření zprostředkovala agentura ČTK.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.