Udělal jsem z něj nejlepšího obránce na světě, řekl Conte o svém svěřenci!

José Mourinho v Chelsea často přechvaloval své hráče. "Eden Hazard je lepší než CR7," řekl kdysi dávno. Podobné tvrzení ale nyní nečekaně pronesl i současný kouč Blues Antonio Conte!

Udělal jsem z něj nejlepšího obránce na světě, řekl Conte o svém svěřenci!

Mourinho je touto povahou jedinečný. Kromě Hazarda si vychvaluje i svého současného pravého obránce v Manchesteru United. "Nejlepším pravým bekem na světě je Antonio Valencia," "šokoval" portugalský kouč. 

Málokterý jeho kolega si troufne takto své svěřence přechvalovat. Nynější kouč Blues se ale o něco takového pokusil. "Na plnou hubu" jako Mourinho to sice neřekl, všem je ale jasné, že nejspíše svému výroku nevěří ani on sám.

A terčem lichotivých slov italského manažera se stal brazilský obránce David Luiz. Ten na Stamford Bridge už hrával dříve, pak ale přestoupil do PSG. Zpět do Londýna si jej Conte vzal na začátku této sezóny. A prý už je na něm za necelou sezónu vidět výkonostní vzestup.

"Udělal jsem z Davida Luize jednoho z nejlepších obránců na světě. Možná toho úplně nejlepšího," pochválil Conte sebe i brazilského stopera.