Slavia rozdrtila Hradec a stále šlape Plzni na paty

Plzeň v neděli porazila Slovácko a bylo tak jasné, že se Slavia nemůže dostat v tomto kole do čela tabulky. Sešívaným se však podařilo stáhnout manko na jediný bod po poklidné výhře 4:0 nad Hradcem Králové.

Slavisté začali velkou show už v prvním poločase, rychlým gólem nastaroval utkání Frydrych. Brzy se pokutového kopu ujal Milan Škoda, jenž už ve 22. minutě navýšil skóre na 2:0. Před přestávkou se ještě trefil Mingazov a do kabin se tak šlo za téměř rozhodnutého stavu. Třetí "kanadský" bod v zápase zaznamenal Milan Škoda při gólu na 4:0, kdy asistoval Hušbauerovi na poslední gól utkání. Fanoušci Slavie se příští kolo musí stát i fanoušky Sparty, která doma hostí Plzeň a může sešívaným pomoci v boji o titul.

Rozhodla kvalita soupeře, uznal Frimmel. Šilhavý úplně spokojený nebyl

Slavia Praha - Hradec Králové 4:0 (3:0)

Branky: 6. Frydrych, 22. Škoda (pen), 40. Mingazov, 75. Hušbauer
Žluté karty: 59. Barák - 22. Martan
Domácí: Pavlenka - Flo, Deli, Lüftner, Frydrych - Ngadeu - Zmrhal (60. Sýkora), Barák (71. Ščuk), Hušbauer (80. Mešanovič), Mingazov - Škoda, trenér: Šilhavý
Hosté: Ottmar - Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra - Martan, Schwarz, Jirsák, M. Černý (85. Súkenník), Malinský (65. Trubač) - P. Černý (74. Pázler), trenér: Frimmel