Lišky se loučily s LM remízou, Ronaldo pokořil Bayern až v prodloužení

Leicester jako poslední zástupce Anglie nesl prapor hrdě, ale před domácím publikem potřeboval vyhrát. Nakonec vyválčil s Atlétikem jen remízu 1:1, což v pohárové matematice nahrávalo do karet španělskému celku. Ten opět kraloval v defenzivě, a když v 26. minutě otevřel skóre Saúl hlavičkou, bylo jasné, že postupové šance jsou nízké. Naději vykřesal sice Vardy, ale žádnou další branku již Lišky nepřidaly.

Real Madrid si přivezl domů náskok z úvodního utkání, ale byl to bavorský gigant, který otevřel skóre a hnal se za úspěchem. První branky se diváci dočkali až po změně stran, kdy se z penalty prosadil Lewandowski. O dvacet minut později ale dokázal Ronaldo, že je střelecky při chuti a stav srovnal. Po pouhé minutě se však stav opět měnil, neboť Ramos si nešťastně srazil míč do vlastní sítě.

Díky tomuto stavu se prodlužovalo, ale bavorský klub hrál v početní nevýhodě, neboť před koncem řádné hrací doby se nechal poslat do sprch předčasně Vidal. Prodloužení patřilo již portugalské hvězdě, která dvěma trefami zlomila vaz soupeři a Asenio pak již jen upravil na konečných 4:2.

Leicester City - Atlético Madrid 1:1 (61. Vardy - 26. Ñíguez), první zápas 0:1, postupuje Atlético

Real Madrid - Bayern Mnichov 4:2 po prodloužení (76., 105. a 110. Ronaldo, 113. Asencio - 53. Lewandowski z pen., 78. vlastní Ramos), první zápas 2:1, postupuje Real