Neuč Orla lítat? Zeman rozhodčího podle komise dokonale vyškolil!

Neuč Orla lítat? Zeman rozhodčího podle komise dokonale vyškolil!

V tomto případě titulek dokonale vystihuje situaci, která panuje v naší nejvyšší soutěži. Hráči padají ve vápnech jak japonské kamikadze a sudí jim to žerou i s navijákem. Kdo se smíří s faktem, že jsou zpětně arbitři trestáni za své přehmaty, když výroky jsou ovlivněny důležité zápasy a celkové pořadí týmů v tabulkách?

Posledním incidentem se zabývala komise rozhodčích FAČR při své pravidelném zasedání a pozastavila delegaci na dva zápasy Pavlu Orlovi. Chybně nařízená penalta na půdě Plzně proti hostům ze Slovácka. Očividný švindl od Martina Zemana se opět zapíše do filmové historie, ale samotný hráč se může jen bít po hrudi, jak skvěle to zařídil.

Disciplinární řád i nadále neumožňuje trestat hráče, přesto už se mluví o změně, která bude do praxe zavedena na začátku nové ligové sezóny. Zatímco Orel bude pykat za svou slepotu, Zeman může usnout s faktem, že si zahraje proti Spartě a v posledním zápase učil Orla lítat. Rozhovory však po zápase i nyní odmítá, protože je jasné, že by ho média roznesla ještě více na kopytech.

„Rozhodčí Pavel Orel se dopustil hrubé chyby, když nesprávně nařídil ve prospěch domácích pokutový kop v 66. minutě,“ znělo v prohlášení komise rozhodčích po úterním zasedání. Fanoušci tuzemského fotbalu pak mají v živé paměti i estrádu Mingazovala v nedávném derby Slavie se Spartou i Šuralovo představení v zápase s Brnem.

„Ligová fotbalová asociace připravuje novelizaci disciplinárního řádu, kde bude možné simulování trestat. V platnost by měl vstoupit na začátku příští sezóny,“ dodává předseda komise Richard Baček. My nyní můžeme však jen spekulovat, nakolik bude tento krok účinný, když tři body ze zápasu jsou mnohdy cennější než absence některého hráče z jedenáctky.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.