Proti hráčům, které jsem sledoval na podzim v televizi, výkonnostně stačím, líčí Pokorný

Proti hráčům, které jsem sledoval na podzim v televizi, výkonnostně stačím, líčí Pokorný

V zimní přestávce absolvoval třiadvacetiletý liberecký rodák Lukáš Pokorný nečekanou cestu do francouzské nejvyšší soutěže. Zájem o něj projevil tamní Montpellier, který sice bojuje o udržení mezi elitou, ale i tak se jedná o prestižní angažmá pro talentovaného obránce. Ten se začíná prosazovat v základní sestavě.

O víkendu si se svými spoluhráči lehce oddechl, neboť porazili Lorient, který je taktéž namočený možného sestupu. Tři body k nezaplacení. „Spoluhráči tvrdí, že je potřeba mít k jistotě ještě o dva body víc. Ale odskočili jsme na osm bodů právě Lorientu, který je na první sestupové příčce. Bylo důležité spodek soutěže odstřihnout a nedat soupeři naději. Já se moc těšil, protože jsem měl takový vnitřní pocit, že zápas dobře dopadne. Zvládli jsme ho skvěle takticky. Taky nám trenér dal za odměnu dva dny volna,“ popisoval záchranářskou misi český legionář.

Ještě aby ne, když se začíná pravidelně objevovat v sestavě a poslední tři zápasy se objevil na hrací ploše. Ve dvou případech pak jeho tým vyhrál s čistým kontem, což je dobré pro jeho sebevědomí. „Věřím si víc. Hraju proti vynikajícím fotbalistům, které jsem ještě na podzim sledoval jen v televizi. A teď se přesvědčuju, že jim stačím rychlostně, technicky, kondičně i takticky. Prožívám v reálu takový vlastní sen,“ netají se spokojeností.

V dalším ligovém kole se Pokorný postaví hvězdnému PSG, ale tabulce vládne aktuálně Monako. Konfrontace s pařížským gigantem pro něj bude velkou motivací, ale titul přeje konkurenci, která aktuálně stále ještě bojuje i v Lize mistrů. „Je to svátek pro celý klub hrát proti PSG. Nikdo moc nepočítá, že bychom je porazili. Svůj mini šampionát v boji o záchranu jsme zvládli a tohle je bonusový zápas. Mám ale pocit, že titul vyhraje Monako. Hraje hezký fotbal, jímž baví lidi. Mají mladý tým, který přitahuje pozornost a sympatie. PSG není moc populární díky finanční pomoci ze zahraničí. Fanoušci tým určitě nezbožňují,“ dodává Pokorný v rozhovoru pro Sport.cz.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.