Posila Chelsea za 100 milionů liber jen na lavičku?

Belgický sniper ve službách Evertonu Romelu Lukaku zažívá v dresu Toffees další parádní sezonu. V dvaatřiceti zápasech anglické Premier League nasázel soupeřům 24 branek a přední týmy se o něj perou. Podle všeho kroutí v Evertonu poslední sezonu. Kam by ale on sám chtěl zamířit?

Posila Chelsea za 100 milionů liber jen na lavičku?

V minulosti působil v Chelsea, ale na Stamford Bridge se nedokázal prosadit a putoval do Goodison Parku. Tam rychle zjistili, jak výborný obchod udělali. Lukaku si bleskově vypracoval místo v základní sestavě a začal dávat spoustu branek.

Střeleckou formu potvrzuje i v letošní sezoně. Nikdo jiný v celé soutěži nemá na svém kontě více přesných zásahů než právě Lukaku. Famózní Harry Kane ztrácí čtyři góly, chilské eso Arsenalu Alexis Sánchez pak branek pět.

Podle mnohých zdrojů už to ale Lukaka v Evertonu nebaví a rád by zamířil za vyššími cíli. Především ho láká Liga mistrů. O jeho touze odejít svědčí i nedávné prohlášení, ve kterém reagoval na dotaz, jestli se může stát jedním z nejlepších útočníků. „Určitě, ale potřebuju k tomu podmínky,“ prozradil.

O jeho služby má zájem celá řada klubů. Mluví se o Manchesteru United, Chelsea i Arsenalu. Problémem však může být cena. Everton za třiadvacetiletou hvězdu požaduje astronomické odškodné ve výši 100 milionů liber.

Pokud by záleželo čistě na belgickém střelci, bylo by jasno. Jeho snem je vrátit se do Chelsea a všem dokázat, že na to má. Moc rád by si zahrál pod Antoniem Contem a byl by ochoten riskovat fakt, že by nemusel být v základní sestavě.

Kteří italští střelci zanechali v Premier League nejvýraznější stopu?