Třaskavá otázka byla zodpovězena. Ronaldo bude lepší než Messi!

Třaskavá otázka byla zodpovězena. Ronaldo bude lepší než Messi!

Cristiano Ronaldo, nebo Lionel Messi? To je otázka, která rozděluje fotbalovou veřejnost. Jak to vidí někdejší ikona Manchesteru United Gary Neville? Podle bývalého vynikajícího hráče zanechá v historii mnohem hlubší stopu portugalský sniper, ačkoli to nyní i vzhledem k věku obou hráčů nevypadá.

Ronaldo sice neprožívá zrovna nejlepší sezonu, přesto mu Neville věří více. Za pravdu mu mohly dát i čtvrtfinálové duely v Lize mistrů. Zatímco Messi s Barcelonou vyšli proti Juventusu naprázdno, CR7 pěti góly zdemoloval mnichovský Bayern a zařídil pro obhájce ušatého poháru postup do semifinále.

„Když bude hrát na hrotu útoku, kde nemusí naběhat jedenáct nebo dvanáct kilometrů za zápas, ale klidně třeba jen sedm, tak může pořád dávat spousty branek. Navíc si myslím, že bude hrát déle, než Messi. Dá více gólů a dokáže ještě neuvěřitelné věci,“ řekl Neville pro Sky Sports.

Slova Nevilla nejsou jen plácnutím do větru. V minulosti již několikrát prokázal, že má velmi dobrý odhad a jeho výroky jsou proto velmi respektované a sledované. Navíc není žádným tajemstvím, že po fyzické stránce je na tom mnohem lépe Ronaldo, který si svou pozici musel mnohem více vypracovat, kdežto Argentinec těží ze svého neuvěřitelného talentu.

Již o víkendu si to oba dva rozdají na férovku v přímém souboji. Španělská LaLiga totiž uvidí další El Clásico, ve kterém bude chtít bílý balet odskočit svému soupeři již na šest bodů a dost možná si vytvořit důležitý náskok v cestě za titulem.

Na Camp Nou i San Bernábeu. Tři nejvýznamnější přestupy ze Sevilly?