V Belgii zapůjčený Simič z AC Milán: Dostal jsem nabídky z nejlepších klubů z Česka

Dvaadvacetiletý stoper Stefan Simič patří milánskému AC, se kterým má smlouvu do června 2018. Svěřenec Vítězslava Lavičky v týmu Lvíčat, jehož čeká za pár týdnu Euro v Polsku, tak ví, že bude v létě opět řešit svou další budoucnost.

V Belgii zapůjčený Simič z AC Milán: Dostal jsem nabídky z nejlepších klubů z Česka

V této sezoně ho Rossoneri ze San Sira zapůjčili belgickému klubu Royal Excel Mouscron, kde se stal jedním z nejvytíženějšíh hráčů a navíc spolu se svými spoluhráči oslavil v posledním kole udržení v soutěži. Dotyčné zkušenosti si moc cení také proto, že byl v nejmladším týmu v Belgii.

"Vím, že chci být někde, kde budu hrát. Na lavičce v AC už jsem si to zkusil a myslím, že jsem teď ve věku, kdy musím hlavně pravidelně nastupovat," je si vědom bývalý defenzivně laděný hráč Slavie či Janova, jehož slova vyšla v Deníku Sport.

Úplně vyloučené není ani to, že by mohl konečně dostat velkou šanci v hlavním městě italské módy. "Z AC Milán mě kontaktovali a říkali, že jsou se mnou spokojení. Líbilo se jim, kolik jsem toho odehrál a jak se všechno vyvíjí. V klubu se mnou byli spokojení a já sám cítím, že to byl fantastický krok," pokračoval na stránkách iSport.cz fotbalista s chorvatskými kořeny, jenž reprezentuje Česko od kategorie U-16.

Tři obránci spojovaní s příchodem do Sparty, která potřebuje projít čistkou

Současný Milán asi čeká perné léto. Tým už je pár let bez evropských pohárů a absence v nich mu hrozí kvůli nynější šesté pozici i v příští sezoně. Hlavní trenér Vincenzo Montella u kormidla nemusí vydržet. V současnosti jsou každopádně důležitou součástí defenzivní řady De Sciglio, Abate, Paletta a Romagnoli, což nejsou žádná ořezávátka. Pokud by některý z nich odešel, dveře by se však mohly pootevřít..

V zahraničí se před ním otevírají hned dvě soutěže. "Vím, že je o mě určitý zájem v Itálii i Belgii. Ale konkrétně bych to chtěl řešit až po EURO do 21 let, kam bych se chtěl dostat. Musím říct, že jsme s panem Lavičkou hodně v kontaktu. Překvapilo mě a moc si vážím toho, že se slyšíme po každém zápase. To jsem asi nikdy nezažil. Je to skutečně fenomenální spolupráce," doplnil střední obránce, o něhož je velký zájem také v Česku...

V Edenu a na Letné by ho chtěli mít zástupci Slavie i Sparty. "Dostal jsem nabídky z nejlepších klubů z Česka, ale teď bych se nechtěl vracet," zklamal představitele obou slavných "S" perspektivní zadák, jehož současné stanovisko vyšlo v Deníku Sport.

V budoucnosti je jistě bude Praha reálná. "Hrozně bych Slavii přál titul a hlavně, aby už byla dlouhodobě mezi nejlepšími týmy v lize. Jednou bych se do ní vrátil rád," uzavřel na serveru isport.blesk.cz Simič, jenž se během někdejších milánských tréninků učil od francouzského veterána Philippe Mexése.

AC Milán sestavilo letní plán o patnácti jménech. Které tři útočníky chtějí na San Siru?