První ze zahraničních trenérských jmen pro Spartu prosáklo na povrch...

Petr Rada, jemuž stále reálněji hrozí, že během své trenérské kariéry nevybojuje ani jednu trofej, to nemá na Letné jednoduché. Ačkoliv je ve funkci od března a v Generali aréně má smlouvu na dobu neurčitou,  téměř každý den musí čelit spekulacím o svém budoucím nástupci.

První ze zahraničních trenérských jmen pro Spartu prosáklo na povrch...

Kromě cíle v podobě explzeňského Pavla Vrby tento týden prosákla informace, že slavné "S" zajímají také zahraniční odborníci, s tím, že má mít v hledáčku vytipovaná jména z Itálie a Německa.

Prvním mediálně vypíchnutou tváří je dvojnásobný vítěz Ligy mistrů Christian Panucci, jenž zvedl slavný ušatý pohár nad hlavu v roce 1994 a 1998 v trikotech AC Milán a Realu Madrid.

Bývalý italský reprezentant se sedmapadesáti mezinárodními startyy prožil báječnou kariéru, během níž si kromě dvou slavných adres ze San Sira a San Bernábeua zahrál také za Janov, Inter Milán, Chelsea, AS Monaco, Parmu či AS Řím.

Tři obránci spojovaní s příchodem do Sparty, která potřebuje projít čistkou

A tři zkušenosti už má také jako trenér. Před pár lety asistoval Fabiu Capellovi u ruské reprezentace a pokud jde o klubovou úroveň, jako hlavní kouč už seděl na lavičách druholigových italských celků Livorna a Ternany, kterou však po konfliktu s prezidentem opustil velmi brzy a od konce léta je bez práce.

Pro v současnosti čtyřiačtyřicetiletéhoPanucciho by navíc česká metropole nebyla úplně neznámou. Jeho matka je Češka a sám někdejší slavný zadák má v centru Prahy na Starém Městě luxusní byt a čas od času tedy Česko navštěvuje.

Sparta má ale rozjednáno vícero tváří. "S některými trenéry jsme v průběžném kontaktu. Přirozeně jde o to, abychom byli někdy v budoucnu připraveni, až bude Sparta případně nového trenéra potřebovat. Neomezujeme se nijak hranicemi České republiky. Ale cokoli konkrétnějšího už bych teď říkat nechtěl," citoval server aktualne.cz slova generálního ředitele Adama Kotalíka.