Perézova životní chyba? Místo nákupu téhle hvězdy si nechal Benzemu...

Florentino Peréz řídí ze své kanceláře chod Realu Madrid. Do klubu už přivedl několik superhvězd v čele s Cristianem Ronaldem a koho chce, toho získá. Ovšem i mistr tesař se někdy utne... 

Perézova životní chyba? Místo nákupu téhle hvězdy si nechal Benzemu...

Jeho transferová kariéra začala přestupem Luise Figa z Barcelony. "Pokud mě zvolíte, tak jej koupím," slíbil. A slib dodržel. Pokračovalo to Zidanem, Beckhamem, Cristianem Ronaldem nebo Garethem Baleem. Peréz zkrátka chce pro klub to nejlepší.

Někdy se to ale nepovede. Zvlášť rok 2013 se úplně nepovedl, tedy až na příchod Garetha Balea z Tottenhamu. Peréz totiž šachoval s útočníky. Odešel Gonzalo Higuaín a ihned se nabízela skvělá náhrada... 

Za Bílý balet mohl od té doby nastupovat Polák Robert Lewandowski. Problémy dělal ale Karim Benzema. "Nebyli jsme připravení na odchod dvou útočníků v jednom přestupovém okně," řekl Peréz. "A Lewandowského jsem nekoupil, protože by Benzema musel sedět na lavičce - a to jsme nechtěli," dodal.

Lewa byl s Realem spojován i loni v létě, tentokrát se však na Bernabeu nechtělo stěhovat právě Lewandowskému. "Rád bych si zahrál za Real Madrid. Ale ne za doby Cristiana Ronalda," řekl na tiskovce na Euro. "Jsem spokojený v Bayernu," přiznal.

Tento podivný tah se později ukázal jako omyl. Lewandowski se v Dortmundu a poté v Bayernu ještě více rozstřílel, mezitím co Big Benz spaluje velké množství šancí, za což je fanoušky hrubě kritizován.