Deset nejtrestanějších klubů sezony ve vyspělé Evropě

Tvrdost a důraz patří v soudobé fotbalové branži a zejména její defenzivní části k absolutně běžné věci, bez které by to nešlo. Hranice mezi překročením pravidel je však tenká a pak už záleží na hlavním rozhodčím, jak snesitelnou laťku nastaví.

Deset nejtrestanějších klubů sezony ve vyspělé Evropě

Níže před vámi leží deset klubů hrajících v pěti nejrespektovanějších soutěžích Starého kontinentu, jimž se k tomuto datu podařilo nasbírat nejvíce červených a žlutých varování.

Nejtrestatnějším celkem Evropy je aktuálně dvacátý celek francouzské Ligue1 Bastia, se kterou to nevypadá dobře a zřejmě ji za pár týdnů čeká pád do nižší soutěže. Zatímco gólů nastříleli hráči Bastie jen 26, v deseti lidech už dohrávali hned třináctkrát.

Druhým týmem, kterému se podařilo atakovat hranici 10 červených karet, je Donadoniho Boloňa, která také zrovna moc branek nestřílí. Jeden z pěti italských zástupců v "nejzlobivější" desítce už byl žlutě varován devětašedesátkrát, s tím, že čtyřiadvacetiletý český reprezentant Ladislav Krejčí se na dotyčné statistice podílel jedním proviněním proti pravidlům. Na nejvytíženějšího hráče kádru slušná bilance, ne?

I za nás se simulovalo, ale hráči se pak styděli, říká mistr Evropy Panenka

Nejvěhlasnější adresou na seznamu je AC Milán, jehož sportovní vedení také určitě není hrdé na bilanci devíti červených a 67 žlutých karet. Tradičním sběratelem Rossoneri je v tomto směru třicetiletý exsparťan Juraj Kucka, který dosud obržel 9 žlutých a dvě červené.

Prvním mužstvem, které se nejspíš dostane na 100 žlutých karet v sezoně, je španělská Málaga, které patří v Primera División průběžné patnácté místo. Svěřenci trenéra Míchela jsou po dvaatřiceti kolech na dvaadevadesáti varováních.

V první patnáctce dále figurují kluby Valencia, Celta Vigo, Eintracht Frankfurt, Dijon a Lille, které se s tím co do počtu "karetních ocenění" také nemazlí a jejich hráči nehrají zrovna "v rukavičkách".

Nejtrestanější mužstva z TOP 5 evropských lig v sezoně 2016/2017:

 1. Bastia (Ligue1, 13 červených a 59 žlutých karet)
  2. Boloňa (Serie A, 10 červených a 69 žlutých)
  3. Palermo (Serie A, 9 červených a 80 žlutých)
  4. AC Milán (Serie A, 9 červených a 67 žlutých)
  5. Cagliari (Serie A, 8 červených a 83 žlutých)
  6. FC Janov (Serie A, 8 červených a 77 žlutých)
  7. Málaga (La Liga, 7 červených a 92 žlutých)
  8. Méty (Ligue1, 7 červených a 64 žlutých)
  9. Mainz (Bundesliga, 7 červených a 58 žlutých)
  10. Granada (La Liga, 6 červených a 90 žlutých)

Neuer se zlomeninou na operaci nemusí, letos už ale chytat nebude