Škoda s Delim poslali Slavii do čela, Jihlava si z Julisky veze debakl

Slavia si v Uherském Hradišti připsala další tři body za výhru 2:0 a tím pádem jde minimálně na dva dny do čela ligy! Dařilo se i druhému klubu z Prahy, Dukle, která porazila doma Jihlavu vysoko 4:1.

Jihlava přijela do Prahy ve skvělé náladě po domácí výhře nad Spartou. Taky to ze začátku bylo znát, hosty totiž v šesté minutě poslal do vedení Hronek. O deset minut později se ale z vyrovnání radovala Dukla, autorem gólu byl Kušnír. Sotva se Vysočina vzpamatovala z vyrovnání, inkasovala podruhé. Tentokrát se trefil Miloševič, jehož gól byl později ukázán jako vítězný. O dalších deset minut později zvyšoval Holenda a krátce po začátku druhého poločasu uzavřel skóre opět Miloševič, jehož trefa stanovila konečné skóre 4:1. Dukla si tak spravila náladu po třech zápasech bez výhry a posunula se na osmé místo nejvyšší české ligy, Jihlava zůstává v sestupovém pásmu na předposledním místě.

Slavia večer potvrdila, že její útok na titul musíme brát vážně. V zápase na Slovácku se hrálo dlouho bez branek, pak ale udeřil superkanonýr Milan Škoda, jenž svou trefou ve třetině zápasu otevřel skóre. Tím sešívaní svého soupeře trochu zchladili, do té doby se hrála prakticky vyrovnaná partie. Tak se dělo i ve druhé půli, kde ale tak trochu hořela slovácká obrana. A ta na to taky ve 83. minutě doplatila, když inkasovala ze standardky od Simona Deliho. Slovácko nemělo moc času na srovnání a taky tak neučinilo, nový lídr ligy si tak ze Slovácka veze tři body a minimálně do duelu Sparta-Plzeň v neděli se bude vyhřívat na první příčce. Fanoušci Slavie budou muset v neděli držet palce hlavnímu rivalovi Spartě, aby Slavia vedla ligu i nadále.

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 4:1 (3:1)

Branky: 17. Kušnír, 19. a 54. Milošević, 30. Holenda – 6. Hronek
Žluté karty: 90. Holenda (Dukla)
Sestava Dukly Praha: Rada – Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný – Hanousek, Tetour, Mustedanagič (61. Koreš) – Milošević (77. Brejcha), Holenda, Olayinka (87.  Juroška), trenér: Hynek
Sestava Vysočiny Jihlava: Hanuš (56. Rakovan) – Vaculík, Krejčí, Rosa, Urdinov – Fulnek, Ikaunieks, Štěpánek, Hronek (61. Tlustý), Batioja (87. Popovič) – Dvořák, trenér: Jinoch