Arsenal je ve finále FA Cupu, Messi rozhodl El Clasico v nastaveném čase

Nedělní odpoledne rozhodlo o druhém finalistovi anglického FA Cupu. Arsenal před svým publikem držel během devadesáti minut s Manchesterem City nerozhodný stav 1:1. Nerozhodlo ani následné prodloužení, proto přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých byl úspěšnější londýnský klub, který si ve finále zahraje proti městskému rivalu z Chelsea.

Italská nejvyšší soutěž nabídla podstatnou část svého třiatřicátého kola. Český legionář Patrik Schick poslal Sampdorii do vedení svou desátou trefou v sezóně, ale na tři body to nestačilo, neboť Crotone po změně stran utkání otočilo a vyhrálo 2:1. AC Milán padlo překvapivě doma s Empoli 1:2. Střelecké hody přineslo utkání Lazia s Palermem. Římský klub nastřílel soupeři 6 branek, hattrick si připsal Keita, dvě trefy Immobile. Utkání nakonec skončilo 6:2. Juventus přesvědčivě v Turíně porazil Janov 4:0. Již v první půli se trefily Munoz, Dybala a Mandžukič, po změně stran výsledek potvrdil Bonucci.

Premier League se v neděli také hlásila slovo a prvním utkáním byla konfrontace Bunrley s Manchesterem Untied. Rudí ďáblové díky trefám Martiala a Rooneyho dotáhli utkání do vítězného konce. To Liverpool se doma se zlou potázal s Crystal Palace, na který nestačil a podlehl mu 1:2. Katem Reds se stal Benteke, který ještě v minulé sezóně dres Liverpoolu oblékal.

Závěr večera patřil jednoznačně španělskému El Clásiku. Real Madrid přivítal na své půdě Barcelonu a fanoušci měli o zábavu postaráno. Domácí poslal do vedení po necelé půlhodině hry Casemirro, ale již o pět minut později stav srovnal Messi. Ve druhé půli se střelecky prosadil Raktič, Real šel do oslabení díky červené kartě pro Ramose, přesto ještě Rodríguez stihl vyrovnat. Byl to ale opět Messi, který v nastaveném čase rozhodl o triumfu Barcelony 3:2.

Semifinále FA Cupu:
Arsenal - Manchester City 2:1 po prodloužení (71. Monreal, 101. Sánchez - 62. Agüero)

La Liga - 33. kolo:
Real Sociedad - Deportivo La Coruňa 1:0 (28. Willian José)
Celta Vigo - Betis 0:1 (54. Brašanac)
Las Palmas - Alavés 1:1 (44. Boateng - 61. Ibai)
Real Madrid - Barcelona 2:3 (28. Casemiro, 85. Rodríguez - 33. a 90+2. Messi, 73. Rakitič)

Bundesliga - 30. kolo:
Freiburg - Leverkusen 2:1 (11. Petersen, 88. Stenzel - 11. z penalty Volland)
Schalke - RB Lipsko 1:1 (46. Huntelaar - Werner)

Premier League - 34. kolo:
Burnley - Manchester United 0:2 (21. Martial, 39. Rooney)
Liverpool - Crystal Palace 1:2 (24. Coutinho - 43. a 74. Benteke)

Ligue 1 - 34. kolo:
Toulouse - Nice 1:1 (56. Jean - 59. Eysseric)
Saint-Étienne - Stade Rennes 1:1 (40. Berić - 45. Mexer)

Serie A - 33. kolo:
Sassuolo - Neapol 2:2 (59. Berardi, 80. Mazzitelli - 52. Mertens, 85. Milik)
AC Milán - Empoli 1:2 (72. Lapadula - 40. Mčelidze, 67. Thiam)
Chievo - Turín 1:3 (65. Pellisier - 52. Ljajić, 56. Zappacosta, 75. Falqué)
Lazio - Palermo 6:2 (8. a 10. Immobile, 21., 24. z penalty a 26. Keita, 90+1. Crecco - 46. a 52. Rispoli)
Sampdoria - Crotone 1:2 (21. Schick - 67. Falcinelli, 80. Simmy)
Udinese - Cagliari 2:1 (70. Perica, 73. Angella - 86. Borriello)
Juventus - Janov 4:0 (17. vlastní Muñoz, 19. Dybala, 41. Mandžukić, 64. Bonucci)