Bayern vyhrál Bundesligu, La Liga je stále otevřená. Schick opět skóroval!

OBSAHUJE VIDEO

Bayern Mnichov si kvůli ztrátám Lipska a Dortmundu a výhře 6:0 ve Wolfsburgu zajistil titul mistra Německa! Ve Španělsku měl namále Real Madrid, kterému tři body zajistil až v 86. minutě Marcelo. Sportovně ale zareagovala i konkurenční Barca, která zvítězila v derby nad Espanyolem 2:0. Další gól vstřelil i Patrik Schick!

Ve Španělsku Real Madrid přivítal v důležitém utkání Valencii. A v první půli šel do vedení, ve 27. minutě nacentroval do pokutového území Carvajal a Cristiano Ronaldo hlavičkou překonal hostujícího gólmana. Diego Alves se ale následně zaskvěl, když v 57. minutě zneškodnil Ronaldovu sporně nařízenou penaltu. Ta nakonec mohla stát Real body, jelikož sedm minut před koncem vypálil ze standardky Daniel Parejo a nádherně zavěsil. Ronalda a celý Real Madrid ale nakonec zachránil Marcelo, jenž čtyři minuty před koncem využil chytré přihrávky Moraty a přesnou ranou k pravé tyči rozhodl o výhře Bílého baletu nad Valencií v poměru 2:1. Rival Realu v semifinále Ligy mistrů, Atletico, řádili mnohem více. Od druhé minuty bylo rozhodnuto díky trefě Gameira, Atleti si ale udělali pořádnou show a v Las Palmas vyhráli 5:0. "Máte se čeho bát," vzkazují na San Bernabeu! Zpět do čela tabulky se večer dostala Barcelona, která vyhrála derby proti Espanyolu 2:0! První poločas hrála špatně, poté ale otevřel skóre Luis Suaréz a na 2:0 poté upravoval Ivan Rakitič a ještě před koncem se znovu trefil Luis Suaréz. Barcelonští jsou tak "v čele" před Bílým baletem pouze o skóre, nesmíme ale zapomenout, že Real Madrid čeká ještě o zápas více.

Anglická Premier League dnes příliš branek nenabídla. Ve čtyřech zápasech hraných od šestnácti hodin diváci viděli jen dvě trefy. Jamie Vardy zařídil Leicesteru výhru ve West Bromu a Joshua King gólem v 88. minutě definitivně odsoudil Sunderland k sestupu. Zvítězit gólem v závěru mohl i Southampton, Dušan Tadič ale v první minutě nastavení nedokázal proměnit pokutový kop. Večer pak Burnley vyhrálo nad Crystal Palace 2:0.

Německá Bundesliga nabídla o poznání více branek, zápasy Dortmundu a Lipska ovšem skončily bez branek. Borussia Dortmund sice proti Kolínu dvakrát skórovala, vždy ale z ofsajdového postavení. Situace okolo druhé pozice se tak nemění, na třetí místo ale může poskočit Hoffenheim. Dortmund tak v závěru může přijít o jistotu základní skupiny Ligy mistrů, čtvrté místo by pro svěřence Thomase Tuchela znamenalo jen 4. předkolo LM. Bayern měl jasný cíl: výhra=titul. A Mnichované to zřejmě brali jako hotovou věc a celý zápas si tak pojali jako oslavu, v sídle Volkswagenu vyhráli vysoko 6:0 a po zápase si tak s medailí na krku dali nejeden půllitr toho nejlepšího piva. Carlo Ancelotti tak vyhrál s Bayernem první velkou trofej a Phillip Lahm se rozloučil s kariérou velkolepě, respektive rozloučí.

Ve Francii opět nezklamalo Monako, které porazilo Toulouse 3:1 a je tak v čele nejvyšší francouzské soutěže. Hrálo se i večer, tehdy ale žádný zápas nic k bitvě o titul nenapověděl. Výhru si nicméně zaznamenala Bastia, Saint-Etienne, Lille, Nantes a Méty.

V Itálii opět zářila česká kometa Sampdorie jménem Patrik Schick, která už ve 12. minutě oteveřela skóre! Každý den ale není posvícení, v tomto případě spíš každý poločas. Zatímco na úvod toho prvního se Schick radoval gólu, ten druhý začal zraněním a byl ihned vystřídán. Jeho doba absence nebo vážnost zranění zatím Sampdorií zveřejněny nebyly. Jeho tým navíc 15 minut před koncem inkasoval a proto si z Turína veze pouze bod.

La Liga - 34. kolo:

Real Sociedad - Granada 2:1 (45. Vela, 84. Juanmi - 65. Ramos)
Real Madrid - Valencia 2:1 (27. Ronaldo, 86. Marcelo - 82. Parejo)
Las Palmas - Atletico Madrid 0:5 (2. a 18. Gameiro, 17. Saul, 72. Partey, 90+1. Torres)
Espanyol - Barcelona 0:3 (50. a 87. Suaréz, 76. Rakitič)

Bundesliga - 31. kolo:

Darmstadt - Freiburg 3:0 (22. Platte, 45. Gondorf, 65. Schipplock)
Dortmund - 1. FC Köln 0:0
Mainz - Gladbach 1:2 (89. Muto - 31. Stindl, 46. Schulz)
Red Bull Lipsko - Ingolstadt 0:0
Werder Brémy - Hertha 2:0 (9. Bartels, 15. Kruse)
Wolfsburg - Bayern 0:6 (19. Alaba, 36. a 45. Lewandowski, 66. Robben, 80. Müller, 85. Kimmich)