Plzeň jde opět do čela, Bolka otočila zápas ve Zlíně

OBSAHUJE OHLASY

Viktoria Plzeň porazila Duklu Praha doma 2:0 a minimálně do nedělního večera se bude vyhřívat na špičce tabulky! Mladá Boleslav zavítala do Zlína a díky rychlému obratu vyhrála 2:1.

Celý první poločas utkání na zlínské Letné byl poměrně vyrovnaný bez velkých šancí, hrálo se opatrně. Po přestávce se ale trefil domácí Hnaníček, jenž přiblížil Ševce k evropským pohárům. Brzy ale bylo po oslavách, o čtvrt hodiny později vyrovnal Magera a o další pětiminutovku na to rozhodl utkání da Silva, jenž Bolce zajistil tři body a pravděpodobně i místo zajišťující předkolo Evropské ligy. Zlín ale nemusí smutnit, stačí "jen" porazit druholigovou Opavu ve finále MOL Cupu a dostane se do předkola také! Navíc by v případě výhry mohl jít přímo do skupiny, to ale pouze pokud Manchester United vyhraje Evropskou ligu a v Premier League skončí na pátém nebo šestém místě.

Jedinečnou příležitost měla večer Plzeň - mohla napravit prohru na Spartě a dostat se opět do čela tabulky. To se povedlo, Plzeň porazila Duklu 2:0. Už zítra se ale na první příčku může vrátit Slavia, pokud uspěje stejným bodovým ziskem doma proti Jablonci. Celý zápas rozhodla pětiminutovka po dvacáté minutě, prvně se trefil Milan Petržela a o chvíli později se z penalty nemýlil Marek Bakoš. Viktoriáni si zbytek zápasu pohlídali a udělali tak svému jménu čest a do tabulky si připsali další Victory - vítězství. Klub navíc před zápasem uctil památku zesnulého Františka Rajtorala.

"Odehráli jsme skvělé utkání," poznamenal Václav Pilař. "Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli. Dukla hrála velice dobře kombinačně, má zkušené mužstvo. Rozhodlo to, že nám vyšla první půle a v té druhé nám trochu docházely síly," shrnul utkání Zdeněk Bečka, provizorní kouč Plzně. "Doufám, že jsme odčinili výkon na Spartě," doplnil.

"Ve druhém poločase jsme měli více šancí, ale bohužel...," litoval Jan Holenda, hráč Dukly a explzeňský útočník, jenž se dočkal i aplausu. "Rozhodly dva faktory - naše spálené šance a zbytečné inkasované góly. Presing Plzně byl nepříjemný a soupeř využil všech našich chyb, což mě mrzí," prozradil Holendův kouč Jaroslav Hynek.

Fastav Zlín - Mladá Boleslav 1:2 (0:0)

Branky: 59. Hnaníček - 76. Magera, 82. da Silva
Žluté karty: 88. Bartolomeu (Zlín)
Domácí: Švenger - Matějov, Gajič, Jugas, Pazdera - Štípek (73. Bartolomeu), Hnaníček (78. Chwaszcz), Traore, Kopečný - Holík, Fantiš (51. Vukadinovič), trenér: Páník
Hosté: Vejmola - Kysela (87. Čmovš), Stronati, da Silva, Fleišman - M. Vukadinovič (57. Jánoš), Takacs, Levin, Přikryl - Železník, Mebrahtu (63. Magera), trenér: Svědík
Rozhodčí: Marek
Diváci: 3718

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 21. Petržela, 25. Bakoš z pen.
Žluté karty: 13. Hájek, 17. Bakoš - 21. Olayinka, 45+1. Kušnír
Domácí: Kozáčik - Limberský, Hájek, Hejda, Matějů - Hrošovský, Hořava - Kopic, Ivanschitz (86. Poznar), Petržela (66. Pilař) - Bakoš (76. Krmenčík), trenér: Bečka
Hosté: Rada - Kušnír, Štětina, Šimůnek, Podaný - Hanousek, Tetour, Mustedanagič (76. Juroška) - Miloševič (81. Bezpalec), Holenda, Olayinka, trenér: Hynek
Rozhodčí: Franěk
Diváci: 10 329