Barca vyhlíží léto, za hvězdy nabízí 100 milionů eur, víc nemá

Barca vyhlíží léto, za hvězdy nabízí 100 milionů eur, víc nemá

Vedení Barcelony hodlá v létě pořádně utrácet. Podle španělského deníku AS mají na Nou Campu chuť přivést dva krajní obránce, stopera a středního záložníka. Za špičkové zboží hodlají adekvátně zaplatit, proto si na nové tváře již vyčlenili přes 100 milionů eur. Víc nemá pokladník Blaugranas k dispozici.

Úřadující španělský mistr má zájem o Hectora Bellerína z Arsenalu, Thea Hernandeze z Atlétika Madrid, Marca Verrattiho z Paris Saint-Germain a liverpoolského záložníka Phillipeho Coutinha.

Velký problém má Barcelona na pravé straně defenzivy. Po odchodu dlouholeté stálice Daniho Alvése do Juventusu měl na tomto postu hrát Aleix Vidal, ale toho brzdí častá zranění. S odstupem času se tak ukazuje, jak moc byl pro Barcelonu brazilský reprezentant důležitý.

Na druhé straně ztrácí důvěru Jordi Alba a dobře na tom není ani Lucas Digne. V tomto směru by měl být ideální alternativou Bellerín, jenž je odchovancem slavné barcelonské akademie la Masia.

Za tyto čtyři hráče přitom částka 100 milionů eur není nikterak vysoká. Víc ostatně ani Katalánci nemohou nabídnout, protože jejich finanční situace není zrovna růžová. Hernandéz má ve smlouvě výkupní klauzoli na 24 milionů eur a za Bellerina chce Arsenal 30 milionů eur.

Zbylé dva transfery už ale budou složitější. Liverpool se své opory nebude chtít jen tak vzdát a v PSG zase peníze prodejem hráčů za každou cenu získávat nepotřebují.

I proto se chýlí ke konci barcelonské angažmá Ardy Turana a Jeremy Mathieuho. O tureckého reprezentanta se zajímají bohaté čínské kluby, které by mohly Barcelonu finančně citelně podpořit.