Ronaldo hattrickem sestřelil Atlético a nasměroval Real do finále Ligy mistrů

Úvodní semifinálový duel Ligy mistrů mezi Real a Atlétikem vyzněl výrazně lépe pro úřadujícího šampiona milionářské soutěže. Madridské derby totiž hattrickem rozhodl Cristiano Ronaldo a po zcela zasloužené výhře 3:0 se finálové účasti přiblížil bílý balet.

Úvodní semifinálový duel Ligy mistrů mezi Real a Atlétikem vyzněl výrazně lépe pro úřadujícího šampiona milionářské soutěže. Madridské derby totiž hattrickem rozhodl Cristiano Ronaldo a po výhře 3:0 se finálové účasti přiblížil bílý balet.

Do úvodního semifinále vlétl Real jako utržený ze řetězu. Již po pár minutách hry střílel šajtlí ve vápně Carvajal, jeho pokus Oblak vyrazil přímo k Benzemovi, jenž však nedokázal včas zareagovat a nasměrovat míč mezi tři tyče. V desáté minutě se už ale bílý balet ujal vedení, když se hlavou po centru z pravé strany prosadil Cristiano Ronaldo a načal druhou stovku branek v Lize mistrů.

Real byl nadále výrazně aktivnější a atlety prakticky nepouštěli z půlky. Další gól mohl přijít v 16. minutě, ale Varanovu hlavičku po rohovém kopu z levé strany fantasticky vytáhl Slovinec Oblak. Následně střílel zdálky Isco, který se v posledních 12 zápasech podílel na 12 gólech Realu, ale hostujícího gólmana nepřekvapil.

V 17. minutě se po rychlé akci dostal do zakončení Gameiro, ale Navas včas vyběhl a sebral mu míč ze špičky kopačky. Po půlhodině hry se v akrobatické pozici pokoušel skórovat Benzema, ale jeho střela se jen těsně nevešla mezi tyče.

Druhá půle už tolik vzruchu nepřinesla. Real se už nikam nehnal, ale ani Atlético si nedokázalo vytvořit tlak. Výrazné vzrušení do druhého poločasu vnesl v 73. minutě Ronaldo. Marcelo vynikající přihrávkou na střed hřiště našel Benzemu, který přiťukl Ronaldovi a portugalský kanonýr se trefil parádně.

Definitivu výsledku dal čtyři minuty před koncem opět Ronaldo, když po rychlém brejku dostal přihrávku na penaltový puntík od střídajícího Vázqueze a nikým neatakován překonal bezmocného Oblaka.

Real se s Atlétikem v této sezoně potkal již potřetí a Ronaldovi se podruhé podařilo městského rivala pokořit hattrickem. Především díky němu tak má bílý balet řádně nakročeno do finále.

Úvodní semifinálové utkání Ligy mistrů:

Real Madrid - Atlético Madrid 3:0 (1:0)

Branka: 10., 73. a 86. Ronaldo. Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.). ŽK: Isco - Koke, Saúl, Savič. Diváci: 77.609.

Real: Navas - Carvajal (46. Nacho), Ramos, Varane, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Isco (68. Asensio) - Benzema (77. Vazquéz), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Atlético: Oblak - Hernández, Savič, Godín, Felipe Luis - Saúl (58. Gaitan), Koke, Gabi, Carrasco (68. Correa) - Gameiro (58. Torres), Griezmann. Trenér: Simeone.