Zúčtování: Komise rozhodčích rozhodla, pyká jen Hrubeš za penaltu, kterou odvolal

Na FAČRu teď mají daleko větší problémy, než trestat sudí, a tak se na seznamu hříšníků uplynulého kola objevilo jen jediné jméno. Karel Hrubeš si za penaltu, kterou nejprve nařídil, ale poté proměnil v přímý kop, odsedí jeden zápas. Nešlo totiž o faul.

V 69. minutě, za stavu 2:0 pro Brno si na vysoký míč do vápna nabíhal zlínský Vukadin Vukadinovič, ale po kontaktu s tělem Lukáše Vraštila na hranici pokutového území se poroučel k zemi. Sudí Hrubeš ukázal na puntík, ale po konzultaci s pomezním rozhodčím penaltu odvolal a nařídil pouze přímý kop, který se poté rozehrál z místa dosti vzdáleného od místa „domnělého“ přestupku. Podle rozhodnutí Komise rozhodčích se v první řadě vůbec nejednalo o faul.

„Rozhodčí Karel Hrubeš se dopustil zásadního pochybení ve spolupráci a špatné komunikaci rozhodčích, když v 69. minutě nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva za domnělý přestupek domácího hráče v nepřerušené hře,“ píše se v komuniké.

Pro čtyřicetiletého sudího, jenž kroutí svou desátou sezonu v nejvyšší soutěži, už je to v tomto ročníku čtvrtý jednozápasový trest poté, co upřel penalty Bohemians v Jihlavě a Příbrami v Teplicích a v zápase Plzně se Spartou nevyloučil Costu. Celkem letos jako hlavní odřídil osmnáct zápasů.

Nejtrestanější sudí:

(číslo udává celkový počet zápasů, na které byla sudímu v této sezoně pozastavena delegace)