Brno neuspělo ani s dvouletou smlouvou, opavské bombardování hlásí úspěch

Brno neuspělo ani s dvouletou smlouvou, opavské bombardování hlásí úspěch

Čerstvě devětatřicetiletý veterán Pavel Zavadil se rozhodl neprodloužit kontrakt se Zbrojovkou Brno, kterou tak po sezoně po pěti letech služeb opustí.

Moravský klub se se záložníkem, který byl v Habancově mužstvu kapitánem, rozloučí v domácím utkání s Viktorií Plzeň, které je na programu 20. května.

Bývalý hráč Sparty, Příbrami, Makabi Haifa, Baníku, Drnovic, Östers či Mjällby se v létět přesune do druholigové Opavy, kde žije a která se letos prokousala až do finále MOL Cupu.

Skuhravého tým, jehož součástí je stále i osmatřicetiletý krajní obránce Zdeněk Pospěch, je v tabulce FNL na průběžné třetí pozici s pětibodovou ztrátou na druhou postupovou příčku, jíž okupuje Baník. Ambice na postup zřejmě bude mít i příští sezonu.

Novák chce dát sbohem Dánsku. Zájem se prý line i z anglické Premier League

"Hledali jsme lídra, jako je Pavel, bombardovali jsme ho. Ztráceli jsme se soupeři, které jsme měli porážet. V těch zápasech nám chyběl zkušený osový hráč. Zavoš je v Opavě doma, známe jeho charakter. Jeho příchod je obrovský signál, že to myslíme vážně," potvrdil iSportu.cz kouč Skuhravý.

"S Pavlem jsme vedli v několika etapách jednání o jeho dalším působení ve Zbrojovce. Nabídli jsme mu dvouletou smlouvu s následným působením v manažerské pozici, ale nakonec zvítězila rodina, což respektujeme. Za pět let výtečných služeb patří Pavlovi obrovský dík a do další kariéry mu přejeme hodně štěstí," citoval web fczbrno.cz slova majitele Václava Bartoňka.

K tomuto datu odehrál Zavadil za brněnský tým 114 ligových klání s bilancí šestnácti přesnýcch zásahů.