Mourinho: Očekávají se od nás stoprocentní výkony. To samé chci ale vidět na tribunách

Rudí ďáblové se snaží v Premier League zvednout z popela, ale cesta je to složitá a trnitá. José Mourinho vštěpuje hráčům disciplínu a vyžaduje od nich maximální nasazení. I tak to ale nebude stačit na příčku, která by Manchester United dostala do Ligy mistrů. Ještě, že tu jsou zadní vrátka, která znamenají postup do milionářské soutěže, pokud uspějí v Evropské lize.

Mourinho: Očekávají se od nás stoprocentní výkony. To samé chci ale vidět na tribunách

Portugalský stratég překvapil celou Evropu, ale zároveň nenechal nic náhodě. Anglické kluby berou většinou Evropskou ligu jako podřadnou soutěž a nevěnují ji moc pozornosti, ale Mourinho potřebuje pro fanoušky trofej, proto neodmítá ani tuto. Navíc se může dostat díky triumfu do Ligy mistrů, což by bylo dobré soustečko.

Ve čtvrtek bude stát v cestě tomuto plánu Celta Vigo, která na své půdě v úvodním utkání semifinále padla a bude chtít na Old Trafford favorita zaskočit podobně jako v před ní Anderlecht. Ne nadarmo se říká, že fanoušci jsou dvanáctým hráčem v poli, proto Mourinho burcuje příznivce klubu z Manchesteru k tomu, aby přišli odevzdat na stadión v odvetě stoprocentní výkon.

„Potřebujeme být lepší, hráči musí být lepší a bez fanoušků to nepůjde. Očekávají se od nás stoprocentní výkony. To samé chci ale vidět i na tribunách. Musíme táhnout za jeden provaz na hřišti i mimo něj. Atmosféra na Old Trafford není konzistentní, což je pro tak slavný stadión ostudou. Když přijela v lize Chelsea, burácel celých devadesát minut, proto Anderlechtu to bylo ale vlažné,“ burcuje fanoušky Rudých ďáblů.

Pravdou je, že Rudí ďáblové ještě v historii triumf v Evropské lize nebrali, proto se nabízí zajímavé rozšíření sbírky trofejí. Navíc je tu skrze úspěch cesta do Ligy mistrů. „Není to o mě, je nutné myslet na klub a hráče. Trofeje jsou pro klub velmi důležité a my potřebujeme proklouznout do finále. V Anglii nepřikládají k Evropské lize váhu, ale my budeme dnes makat tvrdě, protože chceme pohár, který tento klub ještě nevyhrát,“ dodává Mourinho.