Lüftner se v Edenu zdrží jen půl roku a zahraničí volá. Kolik na něm Slavia vydělá?

Lüftner se v Edenu zdrží jen půl roku a zahraničí volá. Kolik na něm Slavia vydělá?

Vytáhlý třiadvacetiletý stoper Michael Lüftner se podle všeho zdrží ve vršovickém Edenu pouhého půl roku a v létě 2017 přestoupí do zahraničí.

Bývalého zadáka Teplic, jenž po svém příchodu ze Stínadel odehrál za Slavii jedenáct ligových a dva pohárové zápasy, by moh zamířit do nejvyšší dánské soutěže, kde se o něj zajímá tamní suverén FC Kodaň, za níž v minulosti hráli Zdeněk Pospěch či Libor Sionko.

Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík již potvrdil, že na českého reprezentanta do jednadvaceti let, který se představí i na nadcházejícím evropském šampionátu v Polsku, byla uplatněna výstupní klauzule.

Ta činí 1,5 milionu eur, což je v přepočtu necelých 40 milionů korun. Sešívaní tak na jeho osobě vydělají, neboť si ho v úvodu letošního roku pořídili z kádru severočeských Sklářů za 550 tisíc eur.

"Mohu potvrdit uplatnění výstupní doložky ve výši 1,5 milionu eur na hráče Lüftnera. Nový systém smluv již podobný odchod hráče neumožňuje," tweetoval Tvrdík na adresu defenzivně laděného borce, jenž se může stát dánským krajánkem již od 1. července.

Tři kola do konce! Kdo má nejblíže k titulu nejlepšího střelce české ligy?